LATVIJAS RADIO LATVIJAS RADIO 1 LATVIJAS RADIO 2 LATVIJAS RADIO 3 - KLASIKA LATVIJAS RADIO 4 - DOMA LAUKUMS

 

Skatīties LR1 

LR ziņas tviterī 

Abonējiet RSS

Tiešraide 

Programma un arhīvs

 

Par mums

@LatvijasRadio 

Frekvences

Reitingi

Logo

Reklāma

Informācija presei

Ziedojumu konts

Radio kursi

Kontakti

 

EURANET

Translācijas

Saeimas sēdes

Radiokoris

Radio NABA

Radioteātris

Dzeguzīte

Ierakstu studijas

Fonotēka

Jaunākās ziņas

LAIKA ZIŅAS

PROGRAMMA UN ARHĪVS

FREKVENCES

 

Latvijas Radio misija

Latvijas Radio uzrunā cilvēkus, lai veicinātu labāku dzīves kvalitāti, nodrošinot objektīvas, operatīvas un daudzveidīgas informācijas pieejamību.

 

Latvijas Radio ir nacionāla mēroga radiouzņēmums, kas dibināts 1925. gada 1. novembrī. Šobrīd tas nodrošina četras pamatprogrammas un vairākas mākslinieciskās struktūrvienības, kas guvušas augstus sasniegumus savās darbības jomās.

Programmu izplatīšana notiek FM diapazonā (skatīt Izplatīšanas laiki un frekvences) un INTERNET tīklā.

 

Latvijas Radio ir kultūras iestāde un lielākais programmu producents Latvijā - ar radioteātri un bērnu vokālo grupu. Fonoarhīvā uzkrāts ap 500 000 ieskaņojumu vienību. No 1993. gada 1. janvāra Latvijas Radio ir Eiropas Raidorganizāciju savienības (EBU) biedrs.

 

Latvijas Radio 1

"Latvijas Radio 1 - vienmēr pirmais"

Latvijas Radio 2

"Dziesmas dzimtajā valodā"

Latvijas radio 1, veicot sabiedriskā radio uzdevumus - informēt, izglītot un izklaidēt, rosina viedokļu daudzveidību, aizstāv demokrātiskās vērtības un veicina pārmaiņas sabiedrībā. Ziņas par notikumiem Latvijā un pasaulē, informācija un analīze par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, raidījumi bērniem, literatūra un raidlugas, reliģiskie raidījumi, folkloras mantojums un mūzika labam garastāvoklim - tas ir Latvijas Radio 1, nacionālā programma latviešu valodā

Populārās latviešu mūzikas programma. Pirmsākumi ir meklējami 1995. gadā, kad tika nolemts veidot Jauniešu izklaidējoši izglītojošu kanālu Latvijas Radio ietvaros. Kopš 2000. gada 1. janvāra “LR 2” pārgāja uz pilnas diennakts raidīšanu, tātad tikai no šī brīža uzskatāms par pilntiesīgu radiostaciju.

Latvijas Radio 3 - Klasika

"Mode mainās – klasika paliek"

Latvijas Radio 4 -Doma laukums

"Ваше пространство и Ваше время"

Nacionālās mūzikas radio ideja: lai skanētu viss labākais, kas mūsu valstī radīts.
Vienīgā klasiskās mūzikas raidstacijā Latvijā - klasiskā, mūsdienu, pasaules un džeza mūzika, kultūras raidījumi, ziņas. Tikai “Klasikā” skan latviešu oriģinālmūzika un latviešu mūziķu ieskaņojumi no koncertzālēm un Radio fonotēkas unikālā arhīva. Dalība Eiropas Raidorganizāciju savienībā (EBU) “Klasikai” garantē izcilus koncertus un tiešraides no pasaules koncertskatuvēm, sniedzot iespēju popularizēt arī mūsu mūziķu sniegumu pasaulē.

Integrācijas programma krievu un citās Latvijā dzīvojošo tautu mazākumtautību valodās. Informācija un analīze par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, mūziku un jaunatnes lietām. Pēc plkst. 15.00 – muzikāli-informatīva programma: labākās krievu un ārzemju popmūzikas dziesmas, kā arī operatīvi ziņu izlaidumi četras reizes stundā!

Latvijas Radio Koris

Bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte"

Latvijas Radio kori – pirmo profesionālo kori Latvijā - 1940. gadā dibināja diriģents Teodors Kalniņš.
Kopš 1992. gada tā mākslinieciskais vadītājs ir Sigvards Kļava, diriģents – Kaspars Putniņš. Katru gadu koris sagatavo apmēram divdesmit piecas ierakstu programmas un sniedz vairākus desmitus koncertu Latvijā un ārvalstīs. Latvijas Radio koris piecas reizes (1994., 2000., 2004., 2005. un 2007. gadā) saņēmis Lielo mūzikas balvu – augstāko atzinību profesionālo mūziķu darba novērtējumā Latvijā. Eiropas profesionāļu aprindās Latvijas Radio koris tiek atzīts par vienu no šobrīd labākajiem koriem pasaulē.
Kopš 2010. gada Latvijas Radio koris darbojas VSIA „Latvijas Koncerti” paspārnē, joprojām cieši sadarbojoties ar Latvijas Radio.

Latvijas Radioteātris

"Izrādes, kuras dzird visā Latvijā"

Latvijas Radio 5 - Radio NABA

"Pagriez pasauli !"

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts - 1926. gada 17. decembrī notika E.Vulfa viencēliena Pielūdzēji pirmizrāde. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori.
Radioteātris pēdējos gados piedzīvo strauju attīstību. 2003. gadā pirmo reizi Radioteātris tika iekļauts arī gadskārtējā Latvijas teātru darbu izvērtējumā, kas apliecina radiodramaturģijas kā žanra renesansi. Piedaloties prestižākajā Eiropas radio un TV darbu konkursā Prix Europa Radioteātris ir veiksmīgi iekļāvies arī starptautiskajā apritē.

Latvijas Radio 5. kanāls ir alternatīvās mūzikas radio kanāls jauniešu auditorijai. Programmas veidošanu šim kanālam nodrošina sadarbība ar Latvijas Universitāti. Programma ar nelielu, taču stabilu klausītāju auditoriju darbojas jau 6 gadus un ieņem nozīmīgu vietu jauniešu iecienīto mediju vidē.

 

Rīcības kodekss

FINANSES

Atalgojumu likmes

Izdevumi

Iepirkumi

 


Lapu izgatavojis WebMeistars. Pēdējās izmaiņas 2011.09.05. © 1997.-2011.  Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.