Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2010. gada 6. jūnijs

 

6:00

6:00

Uz puantēm un pilnas pēdas

6:30

6:30

Pārmijas

Studijā Rūta Paula

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
Aktualitātes, rīta intervija - Nacionālajā teātrī pirmizrāde "Skroderdienas Silmačos"
pasaules ziņas

Rubenis Ojārs - Nacionālā teātra direktors; Roga Indra - režisore; Vimba Jānis - aktieris; Lisners Juris - aktieris

10:00- 15:00 studijā Maruta Rubeze

10:00

10:00

Vasaras mūzika

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Ciemos pie Mendeļa Baša
1. raidījums

Bašs Mendelis - komponists

No 12:00 - 23:00 Eiroradio Šūmaņa diena

12:00

12:00

Tiešraide no Leipcigas Gewandhaus
* Jozefs Joahims (1831-1907) Elēģiskā uvertīra
* Johanness Brāmss (1833-1897) Koncerts vijolei ar orķestri Re mažorā op.77
* Roberts Šūmanis (1810-1856) Ceturtā simfonija re minorā op.120
Sāra Čana (Sarah Chang), Vidusvācijas Radio simfoniskais orķestris (MDR Symphony Orchestra), Stefans Soljoms (Stefan Solyom)

14:00

14:00

Tiešraide no Ankaras Radio I studijas (Turcija)
Roberta Šūmaņa (1810-1856) Pirmo klaviersonāti fadiēz minorā op.11 un Otro klaviersonāti sol minorā op.22 spēlē pianists Emre Elivars (Emre Elivar)

Studijā Edgars Raginskis

15:00

15:00

Koncerts Dānijas radio jaunajā koncertzālē (Kopenhāgenā)
* Roberts Šūmanis Uvertīra mūzikai no lugas "Genoveva" do minorā op. 81
Dānijas Radio simfoniskais orķestris, diriģents Jons Stūrgords. Ieraksts 6. februārī.
* Koncerts čellam ar orķestri la minorā op. 129b (aranžējums vijolei ar orķestri. Jons Stūrgords (vijole), Dānijas radio simfoniskais orķestris. Ieraksts 6. februārī
* Andante un Variācijas divām klavierēm, diviem čelliem un mežragam Sibemol mažorā op. 46
Spēlē Diamond ansamblis.
Ieraksts 2007. gada 6. novembrī.

16:00

16:00

Koncerts Mocarta zālē Švecingenē (Vācija)
* Roberts Šūmanis Piecas dziesmas no "Dziesmu loka" op. 24 un cikls "Dzejnieka mīla" op. 48
Kristofs Pregardjēns (tenors) un Mihaels Gēss (klavieres)

17:00

17:00

Koncerts Bulgārijas koncertzālē Sofijā (Bulgārija)
* Igors Stravinskis Svīta no baleta "Pulčinella"
* Roberts Šūmanis Trešā simfonija ("Reinas")
Bulgārijas nacionālais radio simfoniskais orķestris, diriģents Emīls Tabakovs
Ieraksts 4. jūnijā

18:00

18:00

Koncerts Rietumvācijas radio mazajā studijā Ķelnē (Vācija)
* Improvizācija par Roberta Šūmaņa "Bērnu ainām" op. 15
* Improvizācija par Roberta Šūmaņa "Kreisleriānu" op. 16
Mihaels Gēss (klavieres).
Ieraksts 2. maijā

Studijā Ināra Jakubone

19:00

19:00

Koncerts Stilvoteras Trīsvienības baznīcā Minesotā
R. Šūmanis Uvertīra "Genoveva" Otrā simfonija Do mažorā op. 61
Senpolas kamerorķestris, diriģents Roberto Abado

20:00

20:00

Koncerts Šūmaņa mājā Cvikavā
* R. Šūmanis "Karalienes Marijas Stjuartes dzejoļi" op. 135
* Dziesmas ar Justīna Kernera dzeju op. 35
* Dziesmas
Anne-Terēza Albrehta (mecosoprāns), Paulīna Tukiainena (klavieres)

21:00

21:00

Tiešraide no Diseldorfas koncertzāles
* R. Šūmanis Koncertskaņdarbs klavierēm un orķestrim Sol mažorā op. 92
* Tēma ar variācijām klavierēm Mibemol mažorā
* Koncertallegro ar introdukciju klavierēm un orķestrim
* J. Brāmss Ceturtā simfonija mi minorā op. 98
Cimons Barto (klavieres), orķestris Duesseldorfer Sinfoniker, diriģents Kristofs Ešenbahs

23:00

23:00

Skaisto melodiju lokā

Pirmdiena, 2010. gada 7. jūnijs

0:00

0:00

Meistaru koncertos
* Mežradznieks Radeks Baborāks (Radek Baborak) - Jana Vāclava Štiha-Punto (1746-1803) Piektajā koncertā mežragam ar orķestri Fa mažorā
Prāgas kamerorķestris, diriģents Antonīns Hradils (Antonin Hradil).
Ieskaņots Sv. Simona un Jūdas baznīcā Prāgā
* Pianisti Jundi Lī (Yundi li) un Gariks Olsons (Garrick Ohlson) Friderika Šopēna mūzikā.
Varšavas Filharmonijas simfonisko orķestri diriģē Antonijs Vits.
Šopēna 200.-tās dzimšanas dienas Gala koncerta ieskaņojums Teatr Wielki - Polijas Nacionālās operas Staņislava Moņuško zālē Varšavā

1:00

1:00

Klasikas panorāma

3:00

3:00

Skaisto melodiju lokā

4:00

4:00

Vasaras mūzika

5:00

5:00

Promenāde