Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2013. gada 3. februāris

 

6:00

6:00

Neakadēmiski

Studijā Ilze Medne

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
* Aktualitātes,
* Pasaules ziņas
* 9:30 - Rīta intervija
* 9:50 - Cafe Musical

Blumberga Gundega - Lībiešu Kultūras centra vadītāja; Blumberga Renāte - vēsturniece; Brīnuma Ināra - altiste; Karlsons Juris - komponists

10:00

10:00

"Nošu Domino"
Piedalās Daugavpils un Jūrmalas mūzikas vidusskolu komandas

Silabriedis Orests - LR3; Medne Ilze - LR3; Raginskis Edgars - LR3; Šēfers Egīls - klarnetists; Petkēviča Barbara - JMV audzēkne; Eņģelis Dāvis - JMV audzēknis; Vingris Matīss - JMV audzēknis; Vrešča Olga - DMV audzēkne; Dmitrijeva Oļesja - DMV audzēkne; Vorlovs Aleksandrs - DMV audzēknis

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Klasika bez pieturām

Studijā Inta Pīrāga

12:00

12:00

Mākslinieka darbistaba
Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā muzejā "Brakos"

12:30

12:30

Pasaules festivālos un koncertos
* F. Šopēna mūzikas festivālā Varšavā, 2011 - pianisti Dina Joffe un Daniels Vaimans
* Festivālā Wiener Festwochen - 2012. gada Eirovīzijas jauno mūziķu finālisti:
Aleksandra Deniseņa (cimbala, Baltkrievija), Jagoda Kšemiņska (flauta, Polija), Eivinns Holtsmarks Ringstads (alts, Norvēģija), Mihaela Špačkova (fagots, Čehija), Dominiks Šamo (klavieres, Vācija), Nareks Kazazjans (kanuns, Armēnija), Emanuels Teknavorjans (vijole, Austrija)

14:00

14:00

Ziņas

14:06

14:06

"Orfeja auss". Sarunas par Mūzikas ierakstu gada balvu 2012
Nominanti kategorijās:
* "Labākais akadēmiskās mūzikas albums"
* "Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums"
raidījuma viesi - muzikoloģes Dace Bluķe, Ināra Jakubone un Gunda Vaivode
Sarunu vada Orests Silabriedis

Bluķe Dace - muzikoloģe; Jakubone Ināra - muzikoloģe; Vaivode Gunda - muzikoloģe, LR3 Klasika direktore

15:00

15:00

"Juris Karlsons un audzēkņi" - koncerta tiešraide no Radio 1. studijas
Piedalās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris un diriģents Guntis Kumačevs
* Juris Karlsons "Svinīgā mūzika", "Svētku uvertīra", " Gadatirgus", "Klusumā dzimstošā dzīvības balss"
* Sergejs Austris Universs "Svētku fanfaras"
* Evija Vecumniece "Diždancis"
* Rihards Zaļupe Fantāzija par latviešu tautas dziesmu "Rikšiem bērīt' es palaidu"
Koncertu vada Liene Jakovļeva

16:15

16:15

Neakadēmiski

17:00

17:00

Post factum
Koklētāja Laima Jansone un Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga
Redaktore Sandra Ņedzvecka

Klausītājs Varis - aktieris, režisors, mūziķis; Beitāne Anda - etnomuzikoloģe; Brauns Mārtiņš - komponists; Šarkovska-Liepiņa Ilze - muzikoloģe; Birziņa Aira - kordiriģente

17:30

17:30

Post factum
24. un 25. janvāra koncerti Amsterdamā, kur Vagenāra, R. Štrausa, Čaikovska, Bartoka un Mālera mūzikā uzstājās Amsterdamas Concertgebouw orķestris, vijolnieks Leonids Kavakoss un diriģents Mariss Jansons
Redaktore Gunda Vaivode

Jansons Mariss - diriģents; Braže Baiba - diplomāte; Rebeka Marina - dziedātāja; Kavakoss Leonids - vijolnieks; Hofmans Hanss - Nīderlandes Radio 4 programmu vadītājs; Prunaru Liviu - Amsterdamas Concertgebou orķestra koncertmeistars; Rīkens Hermans - sitaminstrumentu grupas mūziķis

18:00

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

18:15

Reklāma

18:16

18:16

Promenāde

19:15

19:15

Odiseja

Studijā Armanda Pakalne

20:00

20:00

Ziņas

20:06

20:06

Klasikā šovakar

20:10

20:10

Pasaules koncertzālēs
Japānas jaunie vokālisti - 2011. gada konkursa laureātu koncertā Tokijā

20:45

20:45

A. Dvoržāks Tercets divām vijolēm un altam Do mažorā op. 74
Františeks Součeks (vijole), Petrs Strižeks (vijole), Petrs Holmans (alts) Egenbergā (Austrija), 2012

21:10

21:10

Roderiks Viljamss (baritons), "Britten Sinfonia" un diriģente Džeklīna Šeiva Londonā, 2012
* G. Mālers "Rikerta dziesmas"
* F. Šūberts Piektā simfonija Sibemol mažorā

21:55

21:55

"CD jaunums"
Sumi Jo (soprāns) ierakstos no albuma Libera (2011)

Jo Sumi - korejiešu dziedātāja

22:40

22:40

J.S. Bahs Koncerts obojai un stīgām
Albrehts Maiers un The English Concert

23:00

23:00

"Nošu Domino"
Piedalās Daugavpils un Jūrmalas mūzikas vidusskolu komandas

Silabriedis Orests - LR3; Medne Ilze - LR3; Raginskis Edgars - LR3; Šēfers Egīls - klarnetists; Petkēviča Barbara - JMV audzēkne; Eņģelis Dāvis - JMV audzēknis; Vingris Matīss - JMV audzēknis; Vrešča Olga - DMV audzēkne; Dmitrijeva Oļesja - DMV audzēkne; Vorlovs Aleksandrs - DMV audzēknis

Pirmdiena, 2013. gada 4. februāris

0:00

0:00

Eiroradio džeza stunda
Ludovico Einaudi (1955, piano) Nightbook, Sani Festival Grieķijā, 2011

0:45

0:45

"Juris Karlsons un audzēkņi" - koncerts Radio 1. studijā
Piedalās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris un diriģents Guntis Kumačevs
* Juris Karlsons "Svinīgā mūzika", "Svētku uvertīra", " Gadatirgus", "Zvejnieku ziņģe", "Klusumā dzimstošā dzīvības balss"
* Sergejs Austris Universs "Svētku fanfaras"
* Evija Vecumniece "Diždancis"
* Rihards Zaļupe Fantāzija par latviešu tautas dziesmu "Rikšiem bērīti es palaidu"
Koncertu vada Liene Jakovļeva

2:00

2:00

Skaisto melodiju lokā

3:00

3:00

"Orfeja auss". Sarunas par Mūzikas ierakstu gada balvu 2012
Nominanti kategorijās:
* "Labākais akadēmiskās mūzikas albums"
* "Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums"
raidījuma viesi - muzikoloģes Dace Bluķe, Ināra Jakubone un Gunda Vaivode
Sarunu vada Orests Silabriedis

Bluķe Dace - muzikoloģe; Jakubone Ināra - muzikoloģe; Vaivode Gunda - muzikoloģe, LR3 Klasika direktore

4:00

4:00

Promenāde

5:00

5:00

Klasika bez pieturām