Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2013. gada 7. aprīlis

 

6:00

6:00

Neakadēmiski

Studijā Rūta Paula

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
* Aktualitātes,
* Pasaules ziņas
* 9:30 - Rīta intervija
* 9:50 - Cafe Musical

Zandberga Diāna - pianiste

10:00

10:00

"Bolero". Mūzikas stunda visiem. Vada Gunda Vaivode

Nodieva Aija - mākslas zinātniece; Maskats Arturs - komponists; Upatniece Dace - vijolniece

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Klasika bez pieturām

Studijā Maruta Rubeze

12:00

12:00

Mākslinieka darbistabā
Igauņu ģitārists Heiki Mētliks

12:30

12:30

Pasaules festivālos un koncertos
* G.F. Tēlemanis Svīta TWV 55:A2
Džūljens Mārtins (Julian Martin, blokflauta), Helsinku baroka orķestris, Skips Sempe (Skip Sempe, klavesīns) Amsterdamas Concertgebouw, 2012
* Anrī Tomazī Divertimento Corsica obojai, klarnetei, fagotam, stīgu kvartetam un arfai
Zdeņeks Riss (Zdenek Rys), Tomāšs Knaps (Tomas Knap), Lukāšs Koržineks (Lukas Korinek), Lidija Hertelova (Lydie Haertelova), Prāgas Radio simfoniskais orķestris, diriģents Tomāšs Brauners (Tomas Brauner) Prāgas Rudolfinum Dvoržāka zālē, 2012
* Ž.F. Ramo operlappusēs soprāns Selesta Lazarenko (Celeste Lazarenko) un baroka ansamblis klavesīnista Erina Heilida (Erin Helyard) vadībā, Sidneja 2012
*E. Korngolds Koncerts vijolei un orķestrim Re mažorā op. 35
Alina Pogostkina, Lježas Karaliskās filharmonijas orķestris, diriģents Domingo Indojans (Domingo Hindoyan) Lježā, 2011

14:00

14:00

Ziņas

14:06

14:06

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - M. Ravela Koncertrapsodija "Čigāniete"
* jauns CD - Birmingemas simfoniskais orķestris un diriģents Andris Nelsons ar D. Šostakoviča Septīto simfoniju Do mažorā op. 70 (Orfeo, 2012)
Raidījuma viesi - JVLMA docētājs Juris Griņevičs un diriģents Andris Poga
Sarunu vada Ilze Medne

15:00

15:00

Latvijas koncertzālēs
Ieraksti no LNSO čellu grupas koncerta Dream team 14. februārī Lielajā ģildē
Jāņa Ķepīša, Ligitas Sneibes, Pētera Plakida, Santas Zaķes un Romualda Kalsona skaņdarbi
Piedalās - LNSO Čellu grupa: Diana Ozoliņa, Ieva Puriņa, Lolita Lilje, Mareta Prikule, Dace Zālīte, Jānis Rinkulis, Zane Guļāne un Ainārs Paukšēns, LNSO mūziķi: Arigo Štrāls (alts), Ināra Brīnuma (alts), Raivo Ozols (kontrabass) un Uģis Krūskops (sitaminstrumenti), Lauma Zutere (klavesīns)
Koncerta vadītājs - Edgars Raginskis

16:00

16:00

Svētdienas neakadēmiskā stunda

17:00

17:00

Post factum
Par Dzintara Flautu kvarteta koncertu Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 26. martā.

Kudiņa Ilona - flautiste; Zemzaris Imants - komponists; Aperāne Dace - komponiste; Strautiņš Vilnis - flautists; Īzāka Ieva - klausītāja; Toča Sanita - klausītāja; Bomiks Arvīds - muzikologs un RLBN mūzikas komisijas priekšsēdētājs

17:30

17:30

Dziesmusvētku pakāpieni

Jansone Aija - Latvijas vēstures institūts; Mailītis Ivars - Dziesmu svētku galvenais mākslinieks

18:00

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

18:15

Reklāma

18:16

18:16

Promenāde

19:15

19:15

Odiseja

Studijā Juris Griņevičs

20:00

20:00

Ziņas

20:06

20:06

Klasikā šovakar

20:10

20:10

Dž. Taveners Mesa
The Sixteen un diriģents Harijs Kristofers

20:45

20:45

V.A. Mocarts 20. koncerts klavierēm un orķestrim re minorā K. 466
Jans Liseckis, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģents Kristians Cakariass

21:20

21:20

Dž. Verdi - 200
Operas "Trubadūrs" 2. cēliens
Fedora Barbjeri (mecosoprāns), Marija Kallasa (soprāns), Džuzepe di Stefano (tenors), Rolando Panerai (baritons), La Scala operas koris un orķestris, diriģents Herberts fon Karajans

22:05

22:05

L. van Bēthovens Trešā sonāte klavierēm un čellam op. 69
Frīdrihs Gulda un Pjērs Furnjē

22:35

22:35

G.F. Hendelis Kantāte "Armida abbandonata"
Dženeta Beikere un diriģents Reimonds Leperds

23:00

23:00

"Bolero". Mūzikas stunda visiem. Vada Gunda Vaivode

Nodieva Aija - mākslas zinātniece; Maskats Arturs - komponists; Upatniece Dace - vijolniece

Pirmdiena, 2013. gada 8. aprīlis

0:00

0:00

Eiroradio džeza stunda
Regina Carter's Reverse Thread (ASV) Tampere Jazz Happening, 2011

1:00

1:00

Latvijas koncertzālēs
Ieraksti no LNSO čellu grupas koncerta Dream team 14. februārī Lielajā ģildē
Jāņa Ķepīša, Ligitas Sneibes, Pētera Plakida, Santas Zaķes un Romualda Kalsona skaņdarbi
Piedalās - LNSO Čellu grupa: Diana Ozoliņa, Ieva Puriņa, Lolita Lilje, Mareta Prikule, Dace Zālīte, Jānis Rinkulis, Zane Guļāne un Ainārs Paukšēns, LNSO mūziķi: Arigo Štrāls (alts), Ināra Brīnuma (alts), Raivo Ozols (kontrabass) un Uģis Krūskops (sitaminstrumenti), Lauma Zutere (klavesīns)
Koncerta vadītājs - Edgars Raginskis

2:00

2:00

Skaisto melodiju lokā

3:00

3:00

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - M. Ravela Koncertrapsodija "Čigāniete"
* jauns CD - Birmingemas simfoniskais orķestris un diriģents Andris Nelsons ar D. Šostakoviča Septīto simfoniju Do mažorā op. 70 (Orfeo, 2012)
Raidījuma viesi - JVLMA docētājs Juris Griņevičs un diriģents Andris Poga
Sarunu vada Ilze Medne

4:00

4:00

Promenāde

5:00

5:00

Klasika bez pieturām