Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2013. gada 14. aprīlis

 

6:00

6:00

Neakadēmiski

Studijā Maruta Rubeze

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
* Aktualitātes,
* Pasaules ziņas
* 9:30 - Rīta intervija
* 9:50 - Cafe Musical

Davidova Inna - Hernaņa Brauna fonda direktore; Osokins Sergejs - pianists, JVLMA profesors; Osokins Georgijs - pianists, students; Naboka Ludmila - pianiste, Sanktpēterburga; Sokolova Anastasija - pianiste, festivāla Avanti! dalībniece, Sanktpēterburga; Bērziņa Inga - džeza vokāliste, Rīgas Doma kora skolas pedagoģe

10:00

10:00

"Nošu Domino"
Fināla otrajā spēlē piedalās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas komandas

Vaivode Gunda - LR3 direktore; Silabriedis Orests - LR3; Raginskis Edgars - LR3; Dzelzkalēja Sandra - AKCMV skolotāja; Treija Gunta - EDMV skolotāja; Stirāne Eva - AKCMV audzēkne; Rause Elīza - AKCMV audzēkne; Vītols Jānis - AKCMV audzēknis; Bokša Evelīna - EDMV audzēkne; Āzers Juris - EDMV audzēknis; Rērihs Krišjānis - EDMV audzēknis

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Klasika bez pieturām

Studijā Ilga Auguste

12:00

12:00

Mākslinieka darbistaba - ciemos pie Ata Bērtiņa skaņu plašu muzejā Kuldīgas novadā

12:30

12:30

Pasaules festivālos un koncertos
* V.A. Mocarts Klavieru kvintets La mažorā K. 581
Diāna Ketlere, Andrejs Belovs, Alina Pogostkina, Razvans Popovici un Adrians Brendels festivālā Chiemgauer Musikfruhling, 2012
*
F. Mendelszons-Bartoldi Uvertīra Ruy Blas
Berlīnes Vācu simfoniskais orķestris un diriģents Rodžers Noringtons Berlīnes filharmonijā, 2012
*F. Mendelszons-Bartoldi Koncerts vijolei un orķestrim mi minorā op. 64
Karalienes Elizabetes Starptautiskā vijolnieku konkursa 2. vietas laureāts Tatsuki Narita (Japāna) un Briseles filharmoniskais orķestris Mihela Tabačnika vadībā konkursa Gala koncertā Daiļo Mākslu pilī Briselē, 2012
*Alesandro Skarlati Sonāte La mažorā flautai, obojai, divām vijolēm un b. c.
Concerto Italiano Stokholmas Senās mūzikas festivālā, 2013

14:00

14:00

Ziņas

14:06

14:06

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - Franča Šūberta Simfonija si minorā D 759 ("Nepabeigtā")
* jauns CD - tenora Klausa Floriana Fogta, "Bambergas simfoniķu" un diriģenta Džonatana Nota albums VogtWagner (Sony Classical, 2013)
Raidījuma viesi - klarnetists Uldis Lipskis un diriģents Andris Vecumnieks
Sarunu vada Orests Silabriedis

Lipskis Uldis - klarnetists; Vecumnieks Andris - diriģents, komponists

15:00

15:00

Igaunijas - Latvijas kopprojekts "Radio Klasika"
Jaunie mūziķi Mūzikas skolu festivālā Vīlandē
Autores Kristīna Kīss (Kristiina Kiis) un Johanna Mengela (Johanna Mangel)

Annamaa Merit - Karmel - saksofoniste; Aljaste Lisann - flauta; Tani Eliise - mežradzniece; Tooming Mari - skolotāja; Suur Margot - skolotāja; Raud Hedvig Hanna - dziedātāja; Kaldmae Kadi - dziedātāja; Tubli Tonu - skolotājs

16:00

16:00

Svētdienas neakadēmiskā stunda

17:00

17:00

Post factum

Silabriedis Orests - mūzikas žurnālists (fragmentā no 6.IV raidījuma "Atspere"); Saksone Inga - LR 3 Klasika programmu vadītāja (fragmentā no 6.IV raidījuma "Atspere"); Petraškevičs Jānis - komponists; Burāne Ingrīda - mākslas zinātniece; Veinberga Marta - Latvijas Mākslas akadēmijas studente; Einfelde Maija - komponiste; Viļums Mārtiņš - komponists

17:30

17:30

Dziesmusvētku pakāpieni
Redaktors Inta Pīrāga

Melbārde Dace - Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore; Birziņa Aira - diriģente un Dziesmu svētku noslēguma koncerta mākslinieciskā vadītāja; Irēna Kalniņa - Dziedātāja no Birzgales Tautas nama sieviešu kora; Baiba - Ogres Kultūras centra sieviešu kora dziedātāja

18:00

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

18:15

Reklāma

18:16

18:16

Promenāde

19:15

19:15

Odiseja

Studijā Gita Lancere

20:00

20:00

Ziņas

20:06

20:06

Klasikā šovakar

20:10

20:10

Imants Zemzaris - retrospekcija
* Play time
Imants Zemzaris
* Simfoniska epizode "Pēc lasījuma"
LNSO un diriģents Imants Resnis
* "Balss" klarnetei solo
Ģirts Pāže
* Trio flautai, čellam un klavierēm
Agnese Ārgale, Inga Suta, Imants Zemzaris
* Dziesmas ar Antona Austriņa dzeju
Ieva Parša, Imants Zemzaris
*"Veltījums pirmajai vizbulei"
"Latvijas filharmoniķi" un diriģents Igors Žukovs

21:10

21:10

Pako Penjas flamenko grupa festivālā "Šopēns un viņa laika Eiropa" Varšavā, 2010
Šopēna mūzikas inspirēti flamenko skaņdarbi

21:40

21:40

Pirmatskaņojums Klasikā - CD "Drama Queens"
Džoisa Didonato, orķestris Il Complesso Barocco un diriģents Alans Kērtiss Dž.M. Orlandīni, G.F. Hendeļa, J.A. Hasses, K. Monteverdi, J. Haidna u. c. komponistu operu ārijās

23:00

23:00

"Nošu Domino"
Fināla otrajā spēlē piedalās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas komandas

Vaivode Gunda - LR3 direktore; Silabriedis Orests - LR3; Raginskis Edgars - LR3; Dzelzkalēja Sandra - AKCMV skolotāja; Treija Gunta - EDMV skolotāja; Stirāne Eva - AKCMV audzēkne; Rause Elīza - AKCMV audzēkne; Vītols Jānis - AKCMV audzēknis; Bokša Evelīna - EDMV audzēkne; Āzers Juris - EDMV audzēknis; Rērihs Krišjānis - EDMV audzēknis

Pirmdiena, 2013. gada 15. aprīlis

0:00

0:00

Eiroradio džeza stunda
Don Byron New Gospel Quintet

1:00

1:00

Igaunijas - Latvijas kopprojekts "Radio Klasika"
Jaunie mūziķi Mūzikas skolu festivālā Vīlandē
Autores Kristīna Kīss (Kristiina Kiis) un Johanna Mengela (Johanna Mangel)

Annamaa Merit - Karmel - saksofoniste; Aljaste Lisann - flauta; Tani Eliise - mežradzniece; Tooming Mari - skolotāja; Suur Margot - skolotāja; Raud Hedvig Hanna - dziedātāja; Kaldmae Kadi - dziedātāja; Tubli Tonu - skolotājs

2:00

2:00

Skaisto melodiju lokā

3:00

3:00

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - Franča Šūberta Simfonija si minorā D 759 ("Nepabeigtā")
* jauns CD - tenora Klausa Floriana Fogta, "Bambergas simfoniķu" un diriģenta Džonatana Nota albums VogtWagner (Sony Classical, 2013)
Raidījuma viesi - klarnetists Uldis Lipskis un diriģents Andris Vecumnieks
Sarunu vada Orests Silabriedis

Lipskis Uldis - klarnetists; Vecumnieks Andris - diriģents, komponists

4:00

4:00

Promenāde

5:00

5:00

Klasika bez pieturām