Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2013. gada 26. maijs

 

6:00

6:00

Neakadēmiski

Studijā Ilga Auguste

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
* Aktualitātes,
* Pasaules ziņas
* 9:30 - Rīta intervija
* 9:50 - Cafe Musical

Bartkevičs Juris - aktieris; Rubesa Baiba - uzņēmēja

10:00

10:00

"Bolero". Mūzikas stunda visiem
Redaktore Inga Saksone

Zeidmane Ieva - muzikoloģe; Silabriedis Orests - žurnālists; Parša Ieva - dziedātāja; Bišs Ģirts - komponists; Raginskis Edgars - žurnālists

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Klasika bez pieturām

Studijā Maruta Rubeze

12:00

12:00

Rīga - Kultūras galvaspilsēta 2014
Redaktore Maruta Rubeze

12:30

12:30

Pasaules festivālos un koncertos
* Arturs Lemba (1885-1963) Pirmais koncerts klavierēm un orķestrim Sol mažorā(1905)
Mihkels Polls, Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Nēme Jervi koncertzālē Estonia, 2012
* Džuzepe Tartīni Vijoļsonāte sol minorā ("Velna trilleri")
* Henriks Veņavskis Variācijas par oriģināltēmu op. 15
Soujana Juna (Soyoung Yoon, vijole) un Marcins Sikorskis (klavieres) Šopēna festivālā Dušņiki Zdrojā, 2012
* Lucida Pulido Ensemble (Kolumbija) Inntoene Jazz Festival Austrijā, 2012

13:40

13:40

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - Roberts Šūmanis Klavieru kvintets Mibemol mažorā op. 44
* jauns CD - Roberta Šūmaņa kamermūzika ar klavierēm pianista Erika Lesāža un draugu ieskaņojumā (Alpha, 2012)
Raidījuma viesi - pianiste Agnese Egliņa unklarnetists Egīls Šēfers
Sarunu vada Orests Silabriedis

Egliņa Agnese - pianiste; Šēfers Egīls - klarnetists

14:40

14:40

Tiešraidē no Amsterdamas "Concertgebouw" zāles - R. Vāgnera opera "Klīstošais holandietis"
Terje Stensvolls (Terje Stensvold, baritons), Anja Kampe (Anja Kampe, soprāns), Kvančuls Juns (Kwanchul Youn, bass), Džeina Henšela (Jane Henschel, mecosoprāns), Kristofers Ventriss (Christopher Ventris, tenors), Bavārijas Radio koris, Ziemeļvācijas Radio koris, Rietumvācijas Radio koris, Concertgebouw simfoniskais orķestris un diriģents Andris Nelsons

17:30

17:30

Post factum
Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts 17. maijā Liepājas Latviešu biedrībā

Upatnieks Gunārs - kontrabasists; Imbovica Indra - žurnāliste; Beļskis Guntis - Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka padomnieks; Kalēja Irita - Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas metodiķe; Bluķe Dace - Radošo savienību padomes priekšsēdētāja un Komponistu savienības līdere

18:00

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

18:15

Reklāma

18:16

18:16

Dziesmusvētku pakāpieni
Redaktore Inta Pīrāga

Cinkuss Ivars - diriģents; Klišāns Mārtiņš - diriģents; Ādamsons Kaspars - diriģents; Švemberga Annija - zvērinātā advokāte; Bitāns Agris - zvērināts advokāts; Māra un Gunita - Līgatnes novada jauktā kora dziedātājas; Katajs Mārcis - diriģents; Gints - kora "Vox Animae" dziedātājs; Ildze - kora "Motus" dziedātāja; Madara - Alēksnes skolotāju kora "Atzele" dziedātāja

18:45

18:45

Promenāde

19:15

19:15

Odiseja

Raups Edvīns - dzejnieks, tulkotājs

Studijā Gita Lancere

20:00

20:00

Ziņas

20:06

20:06

Klasikā šovakar

20:10

20:10

Komponista dzimšanas dienā - Imanta Kalniņa oratorija "Rīta cēliens"
Teicēji - Rēzija Kalniņa un Kārlis Auškāps, solisti - Kristīne Zadovska (mecosoprāns), Viesturs Jansons (tenors) un Krišjānis Norvelis (bass), Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Cēsu festivāla orķestris un diriģents Ainārs Rubiķis Cēsu Mākslas festivālā, 2011

21:05

21:05

Pasaules koncertzālēs
* K. Šimanovskis Pirmais koncerts vijolei un orķestrim op. 35
* Ž. Sibēliuss Septītā simfonija Do mažorā op. 105
Kristiāns Teclafs, Islandes simfoniskais orķestris un diriģents Jons Stūrgordss Reikjavīkā, 2012

22:00

22:00

Ž. Sibeliusa klaviermūzika Glena Gūlda ieskaņojumos

22:35

22:35

Romantiska franču mūzika ģitārai
Džeralds Garsia un Čehijas filharmoniskais orķestris

23:00

23:00

"Bolero". Mūzikas stunda visiem
Redaktore Inga Saksone

Zeidmane Ieva - muzikoloģe; Silabriedis Orests - žurnālists; Parša Ieva - dziedātāja; Bišs Ģirts - komponists; Raginskis Edgars - žurnālists

Pirmdiena, 2013. gada 27. maijs

0:00

0:00

Eiroradio džeza laiks
*Ģitārists Džons Skofīlds (John Scofield) un Dānijas Radio Bigbends Vinsa Mendozas (Vince Mendoza) vadībā Prāgā, 2012
* Inntoene Jazz Festival 2012
- Klemens Pliem Hollotrio
- Carmen Bradford Quartet
- Ronnie Cuber Quintet

2:00

2:00

Skaisto melodiju lokā

3:00

3:00

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - Roberts Šūmanis Klavieru kvintets Mibemol mažorā op. 44
* jauns CD - Roberta Šūmaņa kamermūzika ar klavierēm pianista Erika Lesāža un draugu ieskaņojumā (Alpha, 2012)
Raidījuma viesi - pianiste Agnese Egliņa unklarnetists Egīls Šēfers
Sarunu vada Orests Silabriedis

Egliņa Agnese - pianiste; Šēfers Egīls - klarnetists

4:00

4:00

Promenāde

5:00

5:00

Klasika bez pieturām