Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2013. gada 25. augusts

 

6:00

6:00

Neakadēmiski

Studijā Inga Žilinska

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
* Aktualitātes,
* Pasaules ziņas
* 9:30 - Rīta intervija
* 9:50 - Cafe Musical

Arne Ilze

10:00

10:00

"Bolero". Mūzikas stunda visiem. Vada Inga Saksone
24. marta raidījuma atkārtojums

Dreģe Antra - diriģents; Kļava Sigvards - diriģents; Pelēcis Georgs - komponists; Kalnciema Liene Andreta - ērģelniece; Kalējs Aivars - ērģelnieks

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Klasika bez pieturām
* M. Džuliani Duets flautai un ģitārai - Skerco
* L. Bokerīni Sestais divertisments Do mažorā op. 16 nr. 6 - 3. Daļa
* A. Vivaldi Koncerts obojai Do mažorā - 3. daļa
* F.A. Bualdjē Kaimiņu ciemata svētki - Bolero
* Dž. Rosīni Duets čellam un kontrabasam
* J. Haidns Simfonija Nr. 96 Re mažorā - 4. daļa
* P. Phalese - Recueil de Danseries - Branle IV
* D. Šostakovičs Pirmā baleta svīta - Valsis - joks
* Dž. Pučīni, K. Auzāns - Lauretas ārija O, mino babbino caro no operas Danni Skiki
* N. Paganīni Cantabile Re mažorā
* L. Andersons Fiddle Faddlle
* Waldir Azevedo - Brasileirinho
* Ž. Bizē Bērnu spēles - Duets (Mazais vīrs, mazā sieva)
* F. Šūberts Mūzikai
* F. Pulenks Humoreska
* E. Šabrjē Priecīgais maršs

12:00

12:00

Rīga - Kultūras galvaspilsēta 2014
Redaktore Inta Pīrāga
Par Seno ugunskuru nakti 31. augustā

Drēģeris Mārtiņš - Rīga 2014 sabiedrisko attiecību programmas vadītājs; Kurčanova Irina - Pāvilostas Novadpētniecības muzeja vadītāja; Punte Artūrs - dzejnieks; Gaile Inga - dzejniece; Ozoliņa Biruta - koklētāja un dziedātāja; Cīrulis Uldis - dīdžejs

Studijā Armanda Pakalne

12:30

12:30

Pasaules festivālos un koncertos
* Concerto Copenhagen un diriģents Larss Ulriks Mortensens koncertā Kopenhāgenā, 2012
- J.H. Šmelcers "Paukošanas skola"
- A. Vivaldi Koncerts blokflautai "Vētra jūrā"
Soliste Pernille Pedersena
* V.A. Mocarts Sonāte vijolei un klavierēm Fa mažorā K. 377
Vilde Franga (vijole) un Mihails Lifitss (klavieres) 5. maijā Švecingenes festivāla koncertā
* Itāļu romantiskās dziesmas Ramona Vargasa (tenors) un Mzias Bahtoridzes (klavieres) koncertā Pereladas (Spānija) festivālā, 2012
* Sonor Ensemble koncertā 19. jūnijā Rekjavikā
- H. Turina Rapsodija
Solists Sebastians Marinē (klavieres)
- M.de Falja Dejas no baleta "Mīla - burve"
* E. Morrikone Mūzika no filmas "Kino "Paradisso" "
Vācijas Radio filharmonijas orķestris un diriģents Markuss Hubers koncertā 8. martā Zārbrikenē

14:00

14:00

Ziņas

14:06

14:06

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - Antona Bruknera motete Ave Maria
* CD jaunums - Hanss Rots (Hans Rott, 1858-1884) Pirmā simfonija Mi mažorā un Orķestra svīta Sibemol mažorā
Frankfurtes Radio simfoniskais orķestris un diriģents Pāvo Jervi (Sony Music, 2012)
Raidījuma viesi - JVLMA Audiovizuālo ierakstu nodaļas vecākais bibliotekārs Juris Griņevičs un diriģents Kaspars Ādamsons
Sarunu vada Ilze Medne

15:00

15:00

Latvijas koncertzālēs
Mārcis Kuplais un Agnese Egliņa 17. jūlijā Rīgas kultūras un mākslas centrā Mazā ģilde
S. Rahmaņinovs Sonāte čellam un klavierēm sol minorā op. 19

16:00

16:00

Svētdienas neakadēmiskā stunda

17:00

17:00

Rīga - Kultūras galvaspilsēta 2014. Mecenāts un vijoļmeistars Augusts Dombrovskis
Redaktors Orests Silabriedis
13. aprīļa raidījuma atkārtojums

Sprūdža Agne - čelliste; Biezā Inta - Vecmīlgrāvja attīstības biedrības valdes pr-ja; Grāpis Andrejs - Augusta Dombrovska dzīves pētnieks; Žune Inese - muzikoloģe

18:00

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

18:15

Reklāma

18:16

18:16

Promenāde
* A. Saljēri Maza serenāde - Menuets
* A. Dvoržāks Polonēze Mibemol mažorā
* J.K. Bahs Simfonija op.18 Nr.4 - 2. daļa
* L. de Brisenjo Romance
* E. Volfs Ferrāri Venēcijas svīta - Barkarola
* S.L. Veiss Pasakalja
* L. Bokerīni 15. obojas kvintets Re mažorā - 1. daļa
* F. Mendelszons Bartoldi Bei der Wiege
* J. Haidns Trešais koncerts klavierēm un orķestrim - 2. daļa
* J.G. Albrehtsbergers Divertisments - 4. daļa
* J.F. Fašs Koncerts trompetei un orķestrim Re mažorā - 3. daļa
* E. Satī Lēns valsis
* F. Šopēns Noktirne op. 32 nr.2

19:15

19:15

Odiseja
Sieviešu dziesmas

Studijā Gita Lancere

20:00

20:00

Ziņas

20:06

20:06

Klasikā šovakar

20:10

20:10

Atceroties dzimšanas dienā - operdziedātāja Oļģerta Krastiņa ieskaņojumi

20:30

20:30

Diriģē Leonards Bernsteins
* J.S. Bahs Koncerts klavierēm un orķestrim re minorā BWV 1052
Glens Gūlds, Kolumbijas simfoniskais orķestris (1957)
* D. Mijo Saudades do Brasil
Franncijas Nacionālais orķestris (1976)

21:10

21:10

Tiešraidē no Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivāla koncerta Ķīles pilī - Kristīne Opolais, Ziemeļvācijas radio simfoniskais orķestris un diriģents Marks Albrehts
Riharda Vāgnera mūzika:
* Uvertīra operai "Klīstošais holandietis"
* Matildes Vēzendonkas dziesmas
* "Valkīru lidojums" no operas "Valkīra"
"Zigfrīda ceļojums pa Reinu", "Zigfrīda nāve" un "Sēru maršs" no operas "Dievu mijkrēslis"
* Prelūdija un "Mīlas nāve" no operas "Tristans un Izolde"

22:30

22:30

Populāras melodijas spēlē pūšaminstrumentu kvintets "Calefax"

23:00

23:00

"Bolero". Mūzikas stunda visiem. Vada Inga Saksone
24. marta raidījuma atkārtojums

Dreģe Antra - diriģents; Kļava Sigvards - diriģents; Pelēcis Georgs - komponists; Kalējs Aivars - ērģelnieks; Kalnciema Liene Andreta - ērģelniece

Pirmdiena, 2013. gada 26. augusts

0:00

0:00

Eiroradio džeza stunda
Montreaux Jazz festival 2012
* Paco de Lucia and Band
* James Carter Organ Trio

1:00

1:00

Latvijas koncertzālēs
Mārcis Kuplais un Agnese Egliņa 17. jūlijā Rīgas kultūras un mākslas centrā Mazā ģilde
S.Rahmaņinovs Sonāte čellam un klavierēm sol minorā op. 19

2:00

2:00

Skaisto melodiju lokā

3:00

3:00

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā - Antona Bruknera motete Ave Maria
* CD jaunums - Hanss Rots (Hans Rott, 1858-1884) Pirmā simfonija Mi mažorā un Orķestra svīta Sibemol mažorā
Frankfurtes Radio simfoniskais orķestris un diriģents Pāvo Jervi (Sony Music, 2012)
Raidījuma viesi - JVLMA Audiovizuālo ierakstu nodaļas vecākais bibliotekārs Juris Griņevičs un diriģents Kaspars Ādamsons
Sarunu vada Ilze Medne

4:00

4:00

Promenāde
* A. Saljēri Maza serenāde - Menuets
* A. Dvoržāks Polonēze Mibemol mažorā
* J.K. Bahs Simfonija op.18 Nr.4 - 2. daļa
* L. de Brisenjo Romance
* E. Volfs Ferrāri Venēcijas svīta - Barkarola
* S.L. Veiss Pasakalja
* L. Bokerīni 15. obojas kvintets Re mažorā - 1. daļa
* F. Mendelszons Bartoldi Bei der Wiege
* J. Haidns Trešais koncerts klavierēm un orķestrim - 2. daļa
* J.G. Albrehtsbergers Divertisments - 4. daļa
* J.F. Fašs Koncerts trompetei un orķestrim Re mažorā - 3. daļa
* E. Satī Lēns valsis
* F. Šopēns Noktirne op. 32 nr.2

5:00

5:00

Klasika bez pieturām
* M. Džuliani Duets flautai un ģitārai - Skerco
* L. Bokerīni Sestais divertisments Do mažorā op. 16 nr. 6 - 3. Daļa
* A. Vivaldi Koncerts obojai Do mažorā - 3. daļa
* F.A. Bualdjē Kaimiņu ciemata svētki - Bolero
* Dž. Rosīni Duets čellam un kontrabasam
* J. Haidns Simfonija Nr. 96 Re mažorā - 4. daļa
* A. Coppinus - Lanzi Maine
* P. Phalese - Recueil de Danseries - Branle IV
* F. Mendelszone - Il saltarello romano op. 6 nr. 4
* D. Šostakovičs Pirmā baleta svīta - Valsis - joks
* Dž. Pučīni, K. Auzāns - Lauretas ārija O, mino babbino caro no operas Danni Skiki
* N. Paganīni Cantabile Re mažorā
* L. Andersons Fiddle Faddlle
* Waldir Azevedo - Brasileirinho
* Ž. Bizē Bērnu spēles - Duets (Mazais vīrs, mazā sieva)
* F. Šūberts Mūzikai
* F. Pulenks Humoreska
* E. Šabrjē Priecīgais maršs