Latvijas Radio 3 - Klasika

Svētdiena, 2013. gada 17. novembris

 

6:00

6:00

Neakadēmiski

Studijā Ilga Auguste

7:00

7:00

Rīta mūzika

9:00

9:00

Ziņas

9:06

9:06

Diena sākusies!
* Aktualitātes,
* Pasaules ziņas
* 9:30 - Rīta intervija

Breģe Ilona - p/o "Rīga" direktore

10:00

10:00

Cafe musical

10:15

10:15

"Bolero". Mūzikas stunda visiem. Vada Gunda Vaivode

Ošlejs Māris - VAK "Latvija" direktors; Rāss Jans - Orķestra "Concertgebouw" direktors; Sadih-Zade Giljara - muzikoloģe; Jansone Ilona - Marisa Jansona meita; Blaumane Kristīne - čelliste; Bindere Eva - vijolniece; Plešanovs Rihards - pianists; Manguse Inese - gleznotāja; Vižine Santa - altiste; Strumflere Karoline - Orķestra "Concertgebouw" vijolniece; Litjē Henriete - Orķestra "Concertgebouw" vijolniece; Lāšsone Anna - dziedātāja; Jansona Marisa - solabiedrs; Kontorovičs Ļevs - diriģents, Maskavas konservatorijas profesors; Dementjeva Jeļena - koncerta klausītāja; Sirmais Māris - diriģents; Rubiķe Ilze - koriste; Sevele Iveta - koriste

11:00

11:00

Ziņas

11:06

11:06

Klasika bez pieturām

Studijā Inta Zēgnere

12:00

12:00

Mākslinieka darbistabā
Stikla māksliniece Ilze Dūdiņa

12:30

12:30

Pasaules festivālos un koncertos
* K.F.E. Bahs Koncerts čellam La mažorā Wq172 un J.K. Bahs Sinfonia Concertante Fa mažorā obojai, čellam un stīgām
Kalevs Kaljuste, Vītauts Sondeckis, Lietuvas kamerorķestris un diriģents Dāvids Gērings Šlēzvigas-Holšteinas festivālā, 2013
* S. Rahmaņinovs Trešais koncerts klavierēm un orķestrim re minorā op. 30
Daniils Trifonovs, Krievijas Valsts akadēmiskais simfoniskais orķestris un diriģents Vladimirs Jurovskis P. Čaikovska koncertzālē Maskavā , 2013

14:00

14:00

Ziņas

14:06

14:06

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā: Laimdotas, Spīdolas, Kangara un Lāčplēša dziedājumi no Jāņa Mediņa operas "Uguns un nakts"
* jauns CD: Riharda Vāgnera operu "Nirnbergas meistardziedoņi" un "Dievu mijkrēslis" simfoniskās epizodes un "Zīgfrīda idilli" atskaņo Budapeštas festivāla orķestris diriģenta Ivāna Fišera vadībā, piedalās soprāns Petra Langa (Channel Classics, 2013)
Raidījuma viesis - klarnetists Egīls Šēfers
Sarunu vada Orests Silabriedis

Šēfers Egīls - klarnetists

15:00

15:00

Latvijas koncertzālēs
Kamerorķestra Kremerata Baltica un Mario Brunello programma "Itālijas ceļojumi" 27. oktobrī Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" (1. daļa)
* Dž. Rosīni Sonāte Re mažorā Une Larme, Tēma un variācijas čellam un stīgām
* Dž. Sollima "Ceļojums pa Itāliju" čellam un stīgām

16:00

16:00

Svētdienas neakadēmiskā stunda

17:00

17:00

Post factum
Programmu vadītāji Ilze Medne un Edgars Raginskis

Vaivode Gunda - LR 3 direktore; Vižine Santa - altiste; Bindere Eva - vijolniece; Pīrāga Inta - LR 3 programmu vadītāja; Paula Rūta - LR 3 programmu vadītāja; Silabriedis Orests - mūzikas žurnālists; Jundze Arno - kultūras žurnālists; Konohovs Artjoms - žurnālists; Oga Jānis - Apgāda "Masards" vadītājs; Votss Ērnijs - saksofonists

17:45

17:45

Cafe musical

18:00

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

18:15

Reklāma

18:16

18:16

"Grāmatu stāsti"
* Ieva Ķīse un Evita Jance par izstādi, kas veltīta Ojāra Vācieša balvas laureātiem
* Literatūrzinātniece Ausma Cimdiņa par sastādīto zinātnisko rakstu krājumu "Dzīves dziesma sarkanā... Ojārs Vācietis un viņa laiks"

18:30

18:30

Promenāde

19:15

19:15

Odiseja

Studijā Māra Šuba

20:00

20:00

Ziņas

20:06

20:06

Klasikā šovakar

20:10

20:10

"Autogrāfs pēc ieskaņojuma"
Liepājas stīgu kvartets
* Jāzeps Vītols Stīgu kvartets Sol mažorā op. 27
* Hugo Volfs "Itāļu serenāde"

21:00

21:00

Latvijas koncertzālēs
Jāzepa Vītola kora mūzikas koncerts 11. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā
Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais

22:00

22:00

Pirmatskaņojuma 125. gadskārtā
P. Čaikovskis Piektā simfonija mi minorā op. 64
Birmingemas simfoniskais orķestris un diriģents Andris Nelsons

22:50

22:50

Pēteris Vasks "Rudens mūzika"
Reinis Zariņš (klavieres)

23:15

23:15

"Bolero". Mūzikas stunda visiem. Vada Gunda Vaivode

Ošlejs Māris - VAK "Latvija" direktors; Rāss Jans - Orķestra "Concertgebouw" direktors; Sadih-Zade Giljara - muzikoloģe; Jansone Ilona - Marisa Jansona meita; Blaumane Kristīne - čelliste; Bindere Eva - vijolniece; Plešanovs Rihards - pianists; Manguse Inese - gleznotāja; Vižine Santa - altiste; Strumflere Karoline - Orķestra "Concertgebouw" vijolniece; Litjē Henriete - Orķestra "Concertgebouw" vijolniece; Lāšsone Anna - dziedātāja; Jansona Marisa - solabiedrs; Kontorovičs Ļevs - diriģents, Maskavas konservatorijas profesors; Dementjeva Jeļena - koncerta klausītāja; Sirmais Māris - diriģents; Rubiķe Ilze - koriste; Sevele Iveta - koriste

Pirmdiena, 2013. gada 18. novembris

0:00

0:00

Eiroradio džeza stunda
* Radovan Tariška - Folklore to Jazz Project
* Divanhana Group

1:00

1:00

Latvijas koncertzālēs
Kamerorķestra Kremerata Baltica un Mario Brunello programma "Itālijas ceļojumi" 27. oktobrī Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" (1. daļa)
* Dž. Rosīni Sonāte Re mažorā Une Larme, Tēma un variācijas čellam un stīgām
* Dž. Solima "Ceļojums pa Itāliju" čellam un stīgām

2:00

2:00

Skaisto melodiju lokā

3:00

3:00

"Orfeja auss". Sarunas par interpretāciju
* fokusā: Laimdotas, Spīdolas, Kangara un Lāčplēša dziedājumi no Jāņa Mediņa operas "Uguns un nakts"
* jauns CD: Riharda Vāgnera operu "Nirnbergas meistardziedoņi" un "Dievu mijkrēslis" simfoniskās epizodes un "Zīgfrīda idilli" atskaņo Budapeštas festivāla orķestris diriģenta Ivāna Fišera vadībā, piedalās soprāns Petra Langa (Channel Classics, 2013)
Raidījuma viesis - klarnetists Egīls Šēfers
Sarunu vada Orests Silabriedis

Šēfers Egīls - klarnetists

4:00

4:00

Promenāde

5:00

5:00

Klasika bez pieturām