Liepājnieku parāds par apkuri pārsniedz pusmiljonu latu

Liepājā iedzīvotāju parāds par apkuri pārsniedz pusmiljonu latu ( ~ 550 000). Tas ir lielāks nekā pagājušā gadā. Uzņēmuma "Liepājas enerģija" sniegtā informācija liecina, ka pirms apkures sezonas iedzīvotāji savus parādus sākuši maksāt aktīvāk. Pašlaik kritiska situācija ir aptuveni sešos pilsētas namos, kur var rasties nopietni sarežģījumi ar apkures pieslēgšanu. Par iepriekšējo apkures sezonu ar SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" iedzīvotāji norēķinājusies 92% apmērā, kas ir pozitīvs rādītājs. Liepājā gaidāms arī kārtējais tarifa samazinājums, bet par to visu plašāk Ingas Ozolas ierakstā.

*

SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" valdes loceklis Artis Rimma ar cerībām sāk jau gaidīt Ziemassvētkus. Šajā laikā iedzīvotāji par apkuri maksās aktīvāk un parādu apjoms saruks. Daudz lielāks rūpju bērns, salīdzinot ar izbraukušajiem un ļaunprātīgajiem nemaksātājiem, ir situācija ar hipotekārajiem dzīvokļiem. Liepājā ar šādiem nemaksātājiem jārēķinās gluži vai katrā daudzdzīvokļu mājā. "Ja mājā tādi ir trīs vai pieci dzīvokļi un mēnesī jāmaksā ap simts latiem, tad viegli izrēķināt, kāds veidojas parāds ilgākā laika periodā,".

Kopumā Liepājā iedzīvotāju parāds par apkuri pārsniedz pusmiljonu latu. Tajā pat laikā sarežģījumi ar apkures pieslēgšanu varētu rasties tikai dažos namos, kur līdzīga situācija veidojās arī pagājušā gadā, kad pakāpeniski izdevās vienoties ar iedzīvotājiem par parādu nomaksu. Liepājā apkures sezona varētu sākties oktobra otrajā pusē. Līdz šim neviena māja apkurei vēl nav pieslēgta. Andris Štāls aicina iedzīvotājus atcerēties par kādu sen zināmu patiesību un nebaidīties mājas apkurei pieslēgt arī ātrāk.

Uzņēmums "Liepājas enerģija" Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram iesniedzis tarifa samazinājumu 3% apmērā. Liepājā tas iespējams pateicoties veiktajai siltumtrašu rekonstrukcijai, kas ievērojami samazina siltuma zudums. "Liepājas enerģija" jauno tarifu plāno piemērot novembrī, turklāt tas šogad nav pirmais samazinājums. To izdevās panākt, uzstādot koģenerācijas staciju. Tajā pat laikā prognozes liecina, ka gāzes cena varētu atkal nedaudz pieaugt.

Tikmēr Liepājas siltumapgādē gaidāms vēsturisks pavērsiens, jau nākamgad kā kurināmo sāks izmantot šķeldu. Konkursā par biokoģenerācijas stacijas uzstādīšanu uzvarējusi kompānija "UPB". Ar Eiropas savienības līdzfinansējumu, šķeldas kompleksa izveidošanā plānots ieguldīt 13 miljonus latu. Anatolijs Suškovs aicina sarosīties šķeldas piegādātājus. Šķeldas izmantošana ļaus pakāpeniski samazināt kurināmā izmaksas. Nākamā gada nogalē Liepājā 20% jau kurinās ar šķeldu, bet pēc projekta īstenošanas, kas plānota 2013. gadā, Liepājas siltumapgādē atjaunojamo energoresursu īpatsvars sasniegs 60%.

Inga Ozola Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    4:15 | 2011.10.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.22. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.