Tiesa sāk skatīt Jēkabpils spēļu zāles laupīšanas lietu

Šodien tiesa sāk izskatīt pirms gada Latviju satricinājušo Jēkabpils spēļu zāles laupīšanas lietu. Izmeklēšanas materiāli liecina, ka policisti, kas pastrādāja noziegumu, bija gatavojušies lielākam ķērienam. Lai tiktu pie naudas, viņi demonstrēja nežēlību gan spēļu zālē, gan vēlāk atklājot uguni uz saviem kolēģiem - policistiem, kas tuvojās viņu automašīnai.

Spēļu zāles "Fēnikss" aplaupīšanai 2 speciālās uzdevumu vienības Alfa darbinieki un 2 brāļi, bijušie Tukuma policisti, sāka gatavoties mēnesi iepriekš, izriet no lēmuma par Krimināllietas nodošanu tiesai, kas nonācis Latvijas Radio rīcībā. Nozieguma plānošana notika Jahtklubā un sporta centrā Jūrmalā, kur viens no brāļiem strādāja par apsargu, bet Kauguros Mežciema vidusskolas sporta zālē atsevišķi grupas dalībnieki saskaņā ar lomu sadali imitēja uzbrukumu spēļu zālei treniņa nolūkos. Viņi sadabūja rācijas un nopirka veseri, lai varētu izsist naudas glabātavas durvis, no paziņas par 50 latiem iznomāja minivenu, un sagādāja policista formu piektajam grupas loceklim.

Bruņojušies līdz zobiem laupītāji 25.janvāra rītā devās uz Jēkabpili. Viņi bija rēķinājušies ar aptuveni 250 000 latu guvumu. Vismaz tādu summu sarunā ar vienu no brāļiem Denisu Hristoforidi minēja Alfas vada komandieris Arvo Žagars. No izmeklēšanas materiāliem izriet, ka tieši šie abi bija laupīšanas iniciatori. Neatbildēts palicis jautājums, kurš bijis galvenais organizators, jo viens noveļ vainu uz otru, stāsta prokuratūras pārstāve Laura Pakalne.

Taču pati laupīšanas nenoritēja pēc uzzīmētā plāna. Pirms laupītāji nogrūda ar seju pret zemi bārmeni un apsargu, viņš paguva nospiest trauksmes pogu. 2 no laupītājiem - Staņislavs Babelis un Pāvels Hristoforidi - palika uzmanīt pirmo stāvu, bet - Denis Hristoforidi un Leonīds Koņuhovs - skrēja augšā uz 2. stāvu pēc naudas. Tur viņi lika lietā līdzpaņemto veseri - ne tikai lai izgāztu seifa telpas durvis. Deniss Hrostoforidi ar veseri sašķaidīja krēslu, kuru, kā vairogu izmantojot, centās aizstāvēties telpā esošais tehniķis. Deniss ar veseri arī iesita spēļu zāles darbiniekam pa galvu. Lai atvieglotu laupīšanu, Koņuhovs uz zemes guļošajam arīdzan iešāva kājā.

Pēc īsa apjukuma, kā atvērt ar čipu, pogu un atslēgu noslēgto seifu, laupītāji tomēr to dabūja vaļā. Paņēma gan maisu ar monētām, gan banknotēm un skrēja lejā. Tikmēr 1.stāvā notikumi bija attīstījušies tālāk. Pēc izsaukuma uz spēļu zāli bija atbraukuši apsargi. Piedraudot ar ieročiem un kliedzot, ka notiek policijas pretnarkotiku operācija, laupītāji viņus noguldīja. Guļošos apsargus spārdīja ar kājām, un viņiem acīs iepūta asaru gāzi, vienam nozaga mobilo telefonu un ieroci. Pēc tam laupītāji ar 100 000 latu metās bēgt.

Toreizējais Jēkabpils iecirkņa nodaļas priekšnieks Indulis Surkulis stāsta, ka tobrīd bija informācija, ka viņi ir bruņoti, bet nevarēja zināt, cik viņi ir bīstami. Par šaušanu spēļu zālē informācija nebija. No blakus esošā autoservisa policisti uzzināja, ar kādu automašīnu laupītāji brauc. Pateicoties videonovērošanas kamerām pilsētā, viņiem ātri nāca uz pēdām.

Apšaude sākās laupītājiem iebraucot strupceļā. Viņi bija spiesti automašīnu apturēt Daugavas krastā, jo visi atkāpšanās ceļi bija noslēgti. Stāvošajam busiņam no labās puses pienākušais policists Salvis Tihanovskis pieprasīja visiem izkāpt paceltām rokām. Tikmēr no kreisās puses automašīnai pietuvojās Rims Šveds un Andris Znotiņš. Pēc izmeklētāju versijas, pie stūres sēdošais Žagars caur pusatvērtām durvīm tīši un mērķtiecīgi atklāja uz viņiem uguni. Ievainojot policistu, Žagars izkāpa no mašīnas un turpināja šaut. Znotiņu skāra četras lodes, no kurām pēdējā bija liktenīga. Vienlaikus Žagaram blakus sēdošais Deniss caur pusatvērtām durvīm sašāva policistu Tihonovski. Apšaudē ievainoja arī vienu no brāļiem, otrs palika pie viņa. Pārējie 3 grupas locekļi metās bēgt, bet pa dziļajām kupenām tālu netika. Plānojot noziegumu, laupītājiem nebija nodoma nogalināt policistus, tā secinājusi izmeklēšana.

Matīss Arnicāns Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    12:33 | 2012.01.31.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.01.31. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.