Bremze: Sabiedrībā jāpanāk vērtību maiņa

Neauglīgo ģimeņu ārstēšana izraudzīts kā pirmais konkrētais solis samilzušās demogrāfijas problēmas risināšanā. Par to piektdien Saeimā notikušajā konferencē par demogrāfijas problēmām paziņoja Veselības ministre Ingrīda Circene. Tikko uzsākta neauglīgo pāru reģistra veidošana, un jau no jūlija ārstēšanu varētu sākt apmaksāt. Tam budžeta grozījumos būtu nepieciešami aptuveni 1,8 miljoni latu.

Piekrītot, ka neauglība ir sāpīga Latvijas problēma, asociācijas „Ģimene” pārstāvji tomēr ir pārliecināti, ka tā nebūtu izvirzāma par prioritāti numur viens. Daudz svarīgāk būtu sākt ar abortu prevenciju, kas valstiskā līmenī ir atstāta pilnīgā novārtā, bet tikmēr katru gadu Latvijā abortos tiek iznīcinātas 10 000 dzīvības, kas Latvijas mērogiem ir milzīgs zaudējums.

Baiba Kušķe uz sarunu aicināja asociācijas „Ģimene” vadītāju Ilonu Bremzi, kura uzsver, ka sekmīgi demogrāfijas problēmas spēsim risināt tikai tad, ja sabiedrībā tiks panākta vērtību orientācijas maiņa.

Ar Ilonu Bremzi sarunājas Baiba Kušķe Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    11:15 | 2012.02.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.02.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.