Cilvēki aktīvi interesējās par to, kā jāveic sākumdeklarēšanās

Cilvēki aktīvi interesējās par to, kā jāveic sākumdeklarēšanās, vēsta Finanšu ministrijā. Kaut gan deklarāciju iesniegšanas sākuma datums - 1. marts- vēl tikai būs, Valsts ieņēmumu dienests pēdējās nedēļās saņēmis jau apmēram 60 deklarāciju.

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" veiktais pētījums februāra sākumā parādīja, ka gandrīz 60% iedzīvotāju nav skaidra sākumdeklarēšanās būtība un prasības.

Turklāt pētījums pierādījis, ka gandrīz visiem šis jautājums tomēr liekas svarīgs un aktuāls, stāsta "TNS Latvia" klientu nodaļas vadītāja Dace Zolberga.

Kā norāda Finanšu ministrijā, sākumdeklarēšana skars plašu iedzīvotāju loku. Tiek lēsts, ka tie varētu būt 70 tūkstoši cilvēku, taču šajā skaitā nav iekļauti vēl tie, kuriem ir kredītsaistības.

Finanšu ministrijas pārstāvis Juris Stinka vēlreiz atgādina, kuriem būs jāiesniedz deklarācija.

Deklarēties varēs Valsts ieņēmumu dienestā, dokumentu pildot vai nu elektroniskajā deklarēšanās sistēmā vai nu papīra formātā. Juris Stinka arī norāda, ka iedzīvotāju bažas par to, ka deklarētais īpašums vai nauda tiks kaut kādā veidā apdraudēta un no tā vēlāk būs jāmaksā nodokļi, ir nepamatotas. Tas ir arī biežāk uzdotais jautājums gan VID, gan Finanšu ministrijai. Lai mazinātos to cilvēku skaits, kas nesaprot, kā jāaizpilda deklarācija, Stinka aicina apmeklēt īpaši organizētus seminārus, ieskatīties VID un Finanšu ministrijas mājaslapā, vai arī vienkārši piezvanīt VID konsultantam.

Ja persona, kuras skaidrās naudas uzkrājumi vai īpašums pārsniegs 10 tūkstošus latu, neiesniegs deklarāciju, tai būs jāmaksā 250 latu sods. Īpaši smagos gadījums tiks piemērots arī kriminālsods. Tomēr Stinka stāsta, ka tādas īpašas pārbaudes, vai visi, kam vajadzējis, ir iesnieguši un vai iesniegtie dati ir precīzi, nebūs. Vērtēs tikai atsevišķus gadījumus.

Jāpiemin, ka trīs mēnešu laikā pēc deklarācijas iesniegšanas tajā varēs veikt arī labojumus. Sākumdeklarēšanās process pilnībā būs jāpaveic līdz 1. jūnijam.

Aļona Zandere Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    4:05 | 2012.02.28.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.02.28. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.