Vētra: Augstskolu skaits samazināsies tikai būtisku ekonomisko satricinājumu gadījumā

Augstskolu skaits Latvijā varētu samazināties tikai būtisku ekonomisko satricinājumu gadījumā, nevis saistībā ar studiju programmu izvērtēšanu. Tā šorīt Latvijas Radio sacīja Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra.

Vētra stāstīja, ka pašlaik augstākās izglītības jomā reformas vēl nenotiek, bet tiek veikts studiju programmu kvalitātes izvērtējums ar mērķi savākt informācijas bāzi, lai varētu reformas argumentēti pamatot. Nopietnākas sarunas par augstākās izglītības reformām varētu sākties šā gada rudenī.

Taujāts, vai pēc programmu izvērtējuma varētu tikt slēgtas kādas augstskolas, Vētra sacīja, ka reālākais scenārijs varētu būt, ka pašas augstskolas varētu domāt par apvienošanos, vai arī tās pārprofilēs savu piedāvājumu. Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs domā, ka nākamajā mācību gadā vairāk tiks veidotas kopīgas augstskolu programmas. Pamatā tas varētu notikt reģionālajā izglītībā, kur lielākā problēma ir studentu trūkums.

Foto: E.Trifanova/LETA

Intervē Pārsla Saktiņa Atskaņot Windows Media Video Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    16:06 | 2012.02.29.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.10.30. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.