Kreditori no "Palink" prasa vairāk nekā 30 miljonus latu

Tuvojoties 7.martam, kad Augstākā tiesa skatīs kasācijas sūdzību "Palink" maksātnespējas lietā, publiskajā telpā parādījusies jauna informācija par lielveikalu tīkla finanšu situāciju. Latvijas Radio rīcībā nonācis "Palink" kreditoru prasījumu saraksts par aptuveni 30 miljoniem latu. "Palink" uzskata, ka šī informācija ir falsificēta. Atgādināsim, ka trešās lielākās lielveikalu ķēdes maksātnespējas process izraisījis asas diskusijas visaugstākajās valsts aprindās un pat Eiropas Savienībā.

Dokumenti, kas nonākuši Latvijas Radio un arī citu mediju rīcībā, ir maksātnespējīgās SIA "Palink" kreditoru prasījumu reģistrs uz septiņām lapaspusēm. Pirmā lapa liecina, ka tas ir akts par pierādījumu nodrošināšanu tiesvedībā. Diemžēl, zvērināta tiesu izpildītāja vārds, kā arī laiks un vieta, kad akts sastādīts aizkrāsoti ar baltu marķieri. Taču krāsotājs ir bijis neuzmanīgs, jo pēdējā lapā, kurā saskaitīti nenodrošinātie kreditori par vairāk nekā 30 miljoniem latu, lasāms administratores Gundegas Rozmisas vārds un datums - 2012.gada 12.februāris. Gundega Rozmisa Latvijas Radio sacīja, ka pēc Augstākās tiesas senāta lēmuma, kas apturēja Kurzemes rajona tiesas maksātnespējas procesa izpildi, viņa nedrīkst sniegt nekādu informāciju par šo lietu. Taču šis aizliegums vairs neattiecas uz viņas bijušo palīdzi Ilonu Haņinu. Latvijas Radio korespondenta klātbūtnē viņa šķirsta kreditoru sarakstu un atzīst, ka tas ir pazīstams. Tieši uz viņas epastu uzņēmumi sūtījuši savas pretenzijas pērnā gada janvārī, kad tika ierosināta "Palink" maksātnespēja.

"Palink" rīkotājdirektore Dace Zundure, kurai pēc maksātnespējas procesa apturēšanas atjaunotas pilnvaras, stāsta, ka uzņēmums ir atkopies. Par dokumenta autentiskumu viņa šaubās.

Nopludinātajā 223 kreditoru prasījumu sarakstā ir gandrīz visi lielākie Latvijas pārtikas ražotāji, maizes cepēji un loģistikas kompānijas, kas piedāvā savu preci lielveikaliem. Vislielāko jautājumu rada tas, kā Valsts ieņēmumu dienests iekļuvis šajā sarakstā ar 188.numuru. Tajā minēts, ka VID kreditora prasība par 2012. gadu pret "Palink" ir vairāk nekā 800 tūkstoši latu. VID sacīja, ka "Palink" šā gada sākumā nebija parādā valstij. Uz jautājumu, vai uzņēmums bija parādā pērn, saņēmām atbildi, ka "Palink" līdz 2010.gada beigām parādu nebija.

Bijusī administratores palīdze Ilona Haņina skaidro, ja gadījumā, Augstākā tiesa pasludinās, ka "Palink" ir maksātspējīgs, tad uzņēmumam vajadzētu atdot visus parādus. Tajā skaitā aptuveni 24 miljonus Lietuvas mātes kompānijai, kas arī minēta nopludinātajā sarakstā. Viņasprāt, uzņēmuma vadība nesniedz pilnu ainu par lielveikalu ķēdes patieso finanšu situāciju.

Advokāts Aldis Gobzems aizstāvēja būvniekus strīdā ar "Palink". Atgādināsim, ka maksātnespējas pasludināšanas pamatā ir parāds būvniecības firmai "Landeks". Ierosinātas vairākas tiesvedības. Pēc ģenerālprokuratūras sūdzības Ausgtākā tiesa Kurzemes rajona pasludināto maksātnespējas procesu apturēja. Tas notika pēc tam, kad "Palink" un būvnieku strīds bija sasniedzis kulmināciju.

"Palink" uzsver, ka daži miljoni lielveikalu ķēdi ar 73 miljoniem latu apgrozījumu nevar nogremdēt.

Jāpiebilst, ka kreditoru prasījumu sarakstu varēja nopludināt ikviens no aptuveni 200 sarakstā iekļautajiem kreditoriem. "Palink" ir aizdomas, ka aiz tā stāv arodbiedrība, kas tika radīta konflikta laikā un rīko protestus gan Latvijā, gan Briselē, taču arodbiedrības vadītājs, bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins noliedz, ka būtu līdzvainīgi tajā, lai šis konflikts atkal nonāktu avīžu pirmajās lapaspusēs.

Dace Stirāne Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    9:03 | 2012.03.01.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.01. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.