Konstitucionālo sūdzību par algām Satversmes tiesā iesnieguši tiesu darbinieki

Pēc tiesnešiem konstitucionālo sūdzību par algām Satversmes tiesā iesnieguši arī tiesu darbinieki. Mēneša laikā Satversmes tiesai jāizlemj vai pieņemt to izskatīšanai. Tiesu darbinieku sūdzas, ka algas ir pārāk zemas salīdzinot ar veicamajiem pienākumiem, turklāt pēdējo divu gadu laikā tās nav mainījušās.

Sūdzību Satversmes tiesā iesniegusi Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša palīdze Viktorija Voitešonoka. Latvijas Radio viņa uzsver, ka runā, visu tiesas darbinieku vārdā. Iesniegumā lūgts tiesu izvērtēt, vai amatpersonu atalgojumu likums, pēc kura maksā tiesu darbiniekiem algas, nav pretrunā ar Satversmes 107. pantu, kas nosaka, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu. Tiesu darbinieki uzskata, ka saņemt likumā uzticētajiem pienākumiem neatbilstošu atalgojumu. Patlaban tiesneša palīgs pirms nodokļu samaksas saņem 427 latus, bet tiesas sekretārs aptuveni 300.

Tiesu darbinieku atalgojuma jautājums aktualizējies jau vairākkārt. Pērn darbinieki piedraudēja pat ar streiku, ja amatpersonas nerīkosies. Streiks tomēr izpalika, jo algām atrada papildus aptuveni 270 tūkstošus latu. Darbiniekiem algas palielināja no 2% - 5%.

Tiesu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics pagaidām atturas no komentāriem, kamēr nav iepazinies ar iesnieguma saturu. Par tiesu darbinieku vēršanos Satversmes tiesā viņš uzzinājis no preses. Satversmes tiesai lēmums par sūdzības izskatīšanu jāpieņem līdz 31.martam, sacīja

Kā zināms, patlaban Satversmes tiesa skata lietu par tiesnešu un prokuroru algām. Spriedums šajā lietā gaidāms 28.martā.

Dace Stirāne Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:23 | 2012.03.01.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.02. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.