Pirmajā dienā iesniegts ap 200 nulles deklarāciju

No ceturtdienas Valsts ieņēmumu dienests sācis pieņemt mantiskā stāvokļa deklarācijas jeb tā dēvētās nulles deklarācijas. Tās būs iespējams iesniegt līdz 1. jūnijam. Deklarācija attiecas uz personām, kam skaidras naudas uzkrājumi un parādi pārsniedz 10 tūkstošus latu, kuriem pieder vērtspapīri, gleznas, antikvāri priekšmeti un vērtslietas desmit tūkstošu vērtībā. Valsts ieņēmumu dienests informē, ka pastiprinātu interese par sākumdeklarēšanos novērojama jau nedēļu.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas Ziemeļu klientu apkalpošanas centra filiālē apmeklētāju nav daudz. Neliela rinda izveidojusies vien pie konsultantu durvīm. Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Agnese Grīnberga skaidro, ka cilvēku interese par sākumdeklarēšanos ir pastiprināta jau vismaz nedēļu, arī ceturtdien.

SKDS aptaujas liecina, ka gandrīz 20% iedzīvotāju nezina, vai viņiem deklarācija jāiesniedz. Deklarāciju varēs iesniegt līdz 1. jūnijam. Ja cilvēki to neizdarīs, jārēķinās ar soda sankcijām līdz pat 500 latu apmērā. Kā norāda Grīnberga, tas gan draud tikai gadījumos, ja VID būs aizdomas, ka cilvēks dzīvo pāri saviem līdzekļiem.

Detalizētu informāciju par sākumdeklarēšanos iedzīvotāji var saņemt VID klientu apkalpošanas centros vai zvanot pa tālruni 1898 kā arī VID mājaslapā. Tuvojoties deklarācijas iesniegšanas termiņa beigām, kas ir 1.jūnijs, VID rīkos informatīvu kampaņu.

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:27 | 2012.03.01.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.02. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.