Politisko reklāmu varētu aizliegt tikai TV

Radio, presē un internetā politiķi var reklamēties. To rosina Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome apspriežot Saeimas darba grupā likumprojektu par priekšvēlēšanu aģitāciju. Jau esam stāstījuši, ka pašlaik politiķi un eksperti diskutē par priekšlikumu atteikties no maksas politiskās reklāmas radio un televīzijā, to aizstājot ar bezmaksas aģitāciju.

Ekspertu un politiķu diskusija Saeimas darba grupā tā arī ne pie viena konkrēta risinājuma šajā reizē nenonāca. Tika pausti kardināli pretēji viedokļi par to vai politiskā reklāma jāizliedz. Eksperti piedāvāja aizliegumu no 120 līdz 7 dienām. Par politisko reklāmu aizliegumu neapmierinātas ir televīzijas. Izvērtās pat spraiga diskusija starp Vienotības deputāti Lolitu Čigāni un mediju pārstāvi Guntu Līdaku.

Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome atbalsta politiķu ieceri atteikties no apmaksātām priekšvēlēšanu reklāmām. Tomēr ar vairākiem nosacījumiem. Kā stāsta padomes loceklis Gints Grūbe, viens no viņu priekšlikumiem ir maksas politisko reklāmu aizliegt tikai televīzijā, savukārt radio saglabāt. Savukārt bezmaksas aģitācija laiku padome aicina nepalielināt.

Savukārt medijus uzraugošā padome aicina domāt kā kompensēt finansiālos zaudējumus sabiedriskajiem medijiem, ko nestu politisko reklāmu aizliegums. Tomēr politiķi neko konkrētu nevarēja piedāvāt. Latvijas Televīzijas pārstāve Agnese Mamaja uzskata, ka reklāmu aizliegums vēl vairāk graus sabiedrisko mediju konkurētspēju.

Komerctelevīzijām reklāmu aizliegumu varētu kompensēt ar sabiedriskā pasūtījuma piešķiršanu. Tomēr diskusijā paši politiķi atzina, reklāmu aizliegums ļaus komerctelevīzijas zelt slēptajai reklāmai. Gints Grūbe gan norāda, ka likuma iniciatīva nāk no pašiem politiķiem, un ja viņi to pieņems, tad pašiem vajadzētu arī ievērot.

Dace Krejere Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:55 | 2012.03.01.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.02. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.