Uzpūstos tarifus par mobilo telefonu lietošanu ceļošanas laikā sola atstāt pagātnē

Eiropas parlamenta deputāti ir apņēmušies noteikt vairākas reizes zemākus tarifu griestus zvaniem un īsziņām, un pirmo reizi noteikt maksimālo naudas apjomu, ko operatori drīkst prasīt par datu pārraidi internetā.

Kamēr pēdējos gados Eiropas Savienības valstīs strauji sarukuši mobilo telefonu rēķini, starptautiskajās sarunās īsts brīvais tirgus nav iestājies. Tā saucamie viesabonēšanas tarifi turpina pārsteigt daudzus ceļotājus un atbaida no mobilo telefonu lietošanas.

Dainis stāsta, ka viņam ir nācies saņemt rēķinus ar iespaidīgām naudas summām, tādēļ esot Eiropā un Āfrikā cenšas mobilo telefonu neizmantot.

Eiropas Savienībā viesabonēšanas tarifi tiek regulēti, taču katru gadu atbildīgajām iestādēm nākas atgriezties pie grieztu pārskatīšanas, tuvinot tos nacionālu valstu līmenim. Zvanīšanai no vienas Eiropas Savienības valsts uz jebkuru citu maksimālā pieļaujamā maksa ir 24 santīmi minūtē, zvanu saņemšanai ap 8 santīmiem, īsziņām

Eiropas parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, kurš darbojas par telekomunikāciju nozari atbildīgajā komitejā, uzskata, ka tarifi ir pārāk augsti. Viņš to skaidro ar konkurences trūkumu. Vācieši prasa no latviešiem daudz par torņa izmantošanu Vācijā, latvieši no vāciešiem Latvijā, skaidro Kariņš.

"Tele2" juridisko un regulēšanas lietu daļas vadītājs Aigars Evertovskis daļēji pieņem pārmetumus, ka viesabonēšanas tarifiem ir mazs sakars ar pakalpojuma patiesajām izmaksām. Taču viņš min, ka pagātnē lielākie pelnītāji bijuši operatori Dienvideiropas valstīs, kur bijis spēcīgs ienākošais tūrisms.

Evertovskis stāsta, ka iepriekšējās tarifu samazināšanas visā Eiropas Savienībā nav operatoru nav ietekmējušas negatīvi, drīzāk redzamas pozitīvas izmaiņas.

Lai Eiropas parlamenta komitejā atbalstītie viesabonēšanas tarifi, kas neļautu operatoriem no klientiem par zvaniem prasīt vairāk nekā 10 santīmus minūtē, par īsziņu ap trīs santīmiem un datu pārraidi - 14 santīmus par megabaitu, par to jānobalso parlamentam un jāvienojas Eiropas padomei. Atbalsta gadījumā izmaiņas varētu stāties spēkā vasarā.

Matīss Arnicāns Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:00 | 2012.03.02.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.02. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.