Vienots eksāmens latviešu valodā šogad būs gan latviešu, gan mazākumtautību skolās

Šogad gan latviešu, gan mazākumtautību skolas kārtos vienu eksāmenu latviešu valodā. Tām skolām, kas līdz šim nav apguvušas latviešu skolu programmas, tas nozīmē, ka nebūs vairs runas pārbaudījuma. Skolēni stāsta, ka labprāt būtu parādījuši savas prasmes, bet skolotāji vērtē, ka rezultāti būtiski nemainīsies.

Rīgas 10. vidusskola ir tā saucamā krievu skola. Šeit bērni apgūst latviešu valodu un literatūru gan pamatskolā, gan vidusskolā. Līdz šim skolā vasarās 12. klases kārtojas latviešu valodas eksāmenu gan rakstos, gan runā. Tagad šovasar, runāt vairs nevajadzēs un latviešu valodas un literatūras pabaudījums būs jāraksta. Skolēnu uzskata, viņi labprāt būtu parādījuši komisijām kā iemācījušies runāt.

Latviešu valodas skolotāja Ieva Grahoļska 12. klasēm pasniedz priekšmetu jau 27 gadus. Viņa skaidro, ka skola ir gatava pārbaudes darbiem, jo izmaiņām gatavojās jau vairākus gadu, tiesa, kamēr programma pilnībā būs skolā pierasta, paies vēl laiks.

Jautāta vai skolēni interesējas par latviešu valodu un literatūru, skolotāja norāda, ka skolēniem vispār zudusi interese par daudziem mācību priekšmetiem. Viņa arī skaidro, ka latviešu valodas un literatūras mācību grāmatas slikti sagatavo jauniešus dzīvei un aicina pārskatīt literatūras sarakstus, lai tur būtu vairāk latviešu autoru, piemēram, Skalbes. Bet skolas mācību pārzine Svetlana Korzenkova uzskata, skolā ir pārāk maz stundu, lai bērni pilnvērtīgi apgūtu latviešu valodu.

Anna Platpīre Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:24 | 2012.03.02.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.03. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.