Vai biedrība "Latvijas attīstībai” ir konkurente "Vienotībai"?

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pozitīvi vērtē sava politiskā cīņu biedra Einara Repšes (attēlā) atgriešanos politiskajā un sabiedriskajā dzīvē. Kamēr jaundibinātā biedrība nav pārtapusi partijā, nekādas pretrunas pagaidām Repšem kā "Vienotības" biedram nav. Jau ziņots, ka kādreizējais "Jaunā laika" dibinātājs kopā ar domubiedriem Danu Titavu un Edgaru Jaunupu nodibinājuši biedrību "Latvijas attīstībai”. Biedrībā iesaistījušies arī vairāki uzņēmēji, kas rada bažas, ka "Vienotībai" varētu uzrasties nopietns konkurents.

Vēl nesen intervijā Latvijas Radio Einars Repše atzinās, ka viņam ir tuva labēja politika. Intervija bija negaidīta viņa parādīšanās publiskajā telpā, jo pēc aiziešanas no politikas "Jaunā laika" dibinātājs jūsmoja par zinātniskiem projektiem un bija nesasniedzams. Viņa parādīšanās, iespējams, ir kā tests sabiedrībai - kā tā varētu uztvert Repšes otro atgriešanos politikā. Politoloģe Iveta Kažoka pieļauj, ka, iespējams, "Vienotība" nav attaisnojusi visu finansētāju cerības.

Sabiedriskajā organizācijā tagad sapulcināti ietekmīgi uzņēmēji. Piemēram, baņķieris Valērijs Belokoņs, meža nozares uzņēmējs Uldis Mierkalns, biodegvielas ražotājs Donāts Vaitaitis, miljonārs Olafs Berķis un reklāmas biznesa haizivs Ainārs Ščipčinskis. Ir vēl arī citi. Olafs Berķis, kas finansiāli līdz šim balstījis "Vienotību", Latvijas Radio sacīja, ka nav tā, ka viņš gluži būtu vīlies "Vienotībā".

Bet gandrīz visi dibinātāji neslēpj, ka biedrība varētu pārtapt politiskā partijā. Patlaban Latvijā trūkstot labējas partijas, kas aizstāvētu uzņēmēju intereses. Politologs Jānis Ikstens atzīst, ka patlaban ļoti grūti spriest, kādu nišu uz politiskās skatuves varētu aizņemt iespējamais jaunais politiskais spēks. Biedrības dibinātāji runā gan par labējām idejām, gan arī par etniskām attiecībām.

Vairāki politologi biedrības izveidošanos saista ar Klāva Olšteina politisko grupu, jo jaunajam politiķim bijušas ciešākas attiecības ar vairākiem dibinātājiem. Olšteins Latvijas Radio ļoti pozitīvi novērtēja biedrības izveidi, jo tas esot ļoti nepieciešams Latvijas ekonomiskajai attīstībai.

Jāpiebilst, ka pagaidām biedrības darbība ir ļoti miglaina. Sabiedrībai vien zināms, ka tās mērķis ir labklājīga un tiesiska Latvija, un tā būšot kā diskusiju platforma, lai izstrādātu priekšlikumus Latvijas ekonomikas dinamiskākai attīstībai.

Dace Stirāne Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:31 | 2012.03.02.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.03. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.