Liepājas Optimistu pulkam - 25

Liepājas muzeja telpās apskatāma Liepājas Optimistu pulka 25. gadadienai veltīta fotoizstāde. Optimisti bija pirmie, kas atsaucās dzejnieka Imanta Ziedoņa aicinājumam kopt tautas garu un atmiņu. Optimistu pulka dalībnieki 25 gadu laikā Liepājā un tās apkārtnē sakopuši un ar savu entuziasmu spējuši nosargāt daudzas kultūrvēsturiskas vietas. Fotogrāfijās būs apskatāma tikai neliela daļa no viņu veikuma.

Optimistu karognesējs nu jau daudzus gadus ir Skaidrīte Solovjova, kura uzskata, ka optimista misija ir Darbs, kuru rosina Dievs un Daba. No Annas Brigaderes aizgūtie vārdi dziļi iesakņojusies optimistos un parāda to lietu kārtību, kam ir nozīmē šajā dzīvē. Tāds arī fotoizstādes nosaukums. Skaidrīte Solovjova lasa kādu fragmentu no žurnāla "Karogs", tā ir Liepājas Optimistu pulka dibinātāja Oļģerta Piķeļa vēstule dzejniekam Imantam Ziedonim.

Arī pēc Oļģerta Piķeļa aiziešanas mūžībā optimisti nepārtrauca savu aktīvo darbošanos. Skaidrīte Solovjova saskaitījusi vismaz 100 biedrus, kuri bijuši un ir optimistu rindās. Optimistu pulka veikumu var redzēt gan fotogrāfijās, gan biedrības vēstures hronikā. Milzu grāmatas ar fotogrāfijām, aprakstiem, avīžu izgriezumiem ir pierādījums 25 gadu entuziasmam. Optimisti Liepājā pamanījušies nosargāt kokus, arī šīs akcijas liecības redzamas fotogrāfijās.

Viens no pēdējiem un nozīmīgākajiem projektiem, ko īstenojuši optimisti, ir tirdziņš "Lauku sēta pilsētā". Ideja radās 2009. gadā, kad zemniekiem radās grūtības ar piena pārdošanu. Lietai ķērās klāt optimisti un vēl joprojām nedēļās nogalēs uz Velnciemu, kas atrodas Liepājā, brauc zemnieki no malu malām.

Ja Liepājas pusē redzat kokā grebtu pilskalna nosaukumu, tad ziniet, tas ir Optimistu pulka roku darbs. Šajos gados sakoptas un dabā iezīmētas svētvietas, 38 pilskalni, kultūrvēsturiskas vietas, ar priedītēm apstādītas jūrmalas kāpas, šo darbu sarakstu varētu turpināt.

Inga Ozola Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:17 | 2012.03.03.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.04. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.