Liepājas Diakonijas centrs par Eiropas naudu palīdzēs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Liepājas Diakonijas centram no Eiropas Sociālā fonda izdevies piesaistīt turpat 100 tūkstošus latu, lai palīdzētu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas un pensijas vecuma iedzīvotājiem. Sadarbībā ar Liepājas Sociālo dienestu izstrādātas 10 sociālās rehabilitācijas programmas, kuras sāks īstenot jau martā. Cilvēkiem būs iespēja apgūt komercdarbības pamatus un dažādas prasmes. Projekts turpināsies līdz nākamā gada vidum, bet par to plašāk Ingas Ozolas ierakstā.

Liepājas Diakonijas cents Liepājā ir vieta, kur patvērumu rod daudzi liepājnieki. Diakonijas centra vadītājs Mārtiņš Urdze stāsta, ka viens no galvenajiem uzdevumiem ir strādāt ar cilvēkiem, kuriem ir īpašas vajadzības un tiem, kuriem klājas grūti.

Visi šie veiktie priekšdarbi un pieredze, attīstot arī citus projektus kopā ar Liepājas Sociālo dienestu, kļuva par pamatu lielajam projektam, kuru īstenos Liepājā, piesaistot dažādus lektorus un amatniekus. Par cilvēkiem, kuri varēs piedalīties šajā projektā, vairāk stāsta Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Iveta Bartkeviča.

Viens no projekta mērķiem ir veicināt cilvēku iesaistīšanos darba tirgū, tāpēc projekta laikā būs iespēja apgūt datorprasmes un komercdarbības pamatus. Amatnieku vadībā varēs iemācīties pagatavot sveces, rotaļlietas, kā arī darboties ar koku. Iespēju loks cilvēkiem ir ļoti plašs, turklāt būs pieejams bezmaksas transports, ēdināšana, ārstnieciskā vingrošana un psihologs. Tā būs iespēja - nesēdēt vienatnē mājās, bet būt sociāli aktīvam. Projektā piedalīsies arī pensionāre Paija, kura dzīvo Karostā.

Liepājas Diakonijas centrā brīvprātīgi darbojas aptuveni 20 cilvēki, kuri iesaistīties šajā projektā. Pilsētā tas turpināsies līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Inga Ozola Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:09 | 2012.03.04.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.05. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.