Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirkņos Rīgā svētdien veidojās rindas

Krievijas vēstniecībā un Maskavas namā aktivitāte varētu būt pat par 40% augstāka nekā Krievijas valsts domes vēlēšanās decembrī. Nekādas nekārtības līdz šim nav novērotas, savukārt nav trūcis kuriozu situāciju. Latvijas radio aptaujātie balsotāji savu balsi atdevuši gan par Putinu, gan citiem kandidātiem.

Nobalsot Krievijas prezidenta Vēlēšanās Latvijā iespējams 6 vietās -4 iecirkņos Rīgā un vēl arī Daugavpilī un Liepājā. Lai gan balsotāju bija ļoti daudz un iecirkņos brīžiem veidojās rindas, cilvēki izturējās mierīgi, daudzi labprātīgi atklāja par ko balsojuši, savukārt citi savu izvēli vēl nemaz nebija izdarījuši.

"Par Prohorovu. Tāpēc ka svaiga seja politikā. Visus pārējos mēs tur esam jau redzējuši."

"Noteikti ne par Zjuganovu. par viņu nē. Izlēmusi gan vēl neesmu, paskatīšos. "

"Es ne par Zjuganovu, ne Prohorovu. Drošvien arī ne par Mironovu. Pastāvēšu rindā padomāšu. Vai nu par Žirinovski vai Putinu. Paskatīšos. "

"Nebija grūti. Putinu izvēlējos un viss. Viņš ir daudz izdarījis Krievijai, cilvēku labā. "

"Nebija grūti izvēlēties. Jo tikai viens ir vairāk vai mazāk labs kandidāts. Ceru, ka viņš izdarīs secinājumus no iepriekšējām vēlēšanām un mūsu valstī kaut kas mainīsies uz labo pusi. "

Latvijas Radio novērojumi liecina, ka priekšpusdienā vairāk nekā 200 balsot gribētāju rinda bija izveidojusies pie Krievijas vēstniecības Antonijas ielā.

Ievērojama cilvēku drūzmēšanās bija arī Maskavas namā Rīgā, Marijas ielā. Maskavas nama vēlēšanu iecirkņa komisijas vadītājs Viktors Evsejevs stāsta, ka tik lielu aktivitāti nebija gaidījis.

"Statistika rāda, ka cilvēku aktivitāte ir par 40% lielāka nekā Krievijas valsts domes vēlēšanās. Rīta pusē mūsu iecirknī nobalsojuši vairāk nekā 1200 cilvēku. Sagaidām, ka līdz dienas beigām tie būs 4000 cilvēku."

Viktors Evsejevs stāsta, ka bijuši arī vairāki kuriozi gadījumi, kad piedalīties Krievijas prezidenta vēlēšanās gribējuši Latvijas pilsoņi, kas pauduši izbrīnu, kāpēc viņiem liegts izraudzīties Krievijas līderi. Evsejevs arī skaidro iemeslus lielajai cilvēku aktivitātei.

"Krievijā ir nedaudz citāda varas sistēma, kur prezidentam ir daudz lielāka loma nekā šeit - tas ir, ja salīdzina ar Latvijas republiku. Protams, ļaudis saprot, ka cilvēks, kas ieņems šo posteni valsti vadīs nākamos 6 gadus un savu balsi vēlas atdot par cienījamu kandidātu."

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks Latvijā noteikts līdz 8 vakarā, pēc tam tiks sākta balsu skaitīšana. Rezultāti tiks nodoti Krievijas centrālajai vēlēšanu komisijai.

Foto: I.Čīka / LETA

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:55 | 2012.03.04.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.05. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.