LTV sāk demonstrēt ģimenes attiecību seriālu "Savējie"

Latvijas televīzijā pirmdien būs pirmizrāde Latvijā veidotam ģimenes attiecību seriālam "Savējie". Tā idejas autors un režisors ir Uldis Cipsts, vecāku lomās iejūtas aktieri - Jānis un Laila Kirmuškas. Seriāls aicina ielūkoties kādas ģimenes dzīvē, kurā aug 5 bērni, katrs ar savu īpašo raksturu un vecumam atbilstošām izpausmēm. Ģimenes dzīvē prieks mijas ar bēdām un grūtībām, taču to vieno kādas ļoti spēcīgas saites, kas vienmēr palīdz pastāvēt vienam par otru. Plašāk par jauno seriālu "Savējie" - Baibas Kušķes ierakstā:

Grupas "Dzelzs Vilks" dziesma katru pirmdienas vakaru ievadīs jauno seriālu "Savējie". Tas veltīts tēmai, par ko Latvijā ļoti ilgi klusēts, un tās ir ģimenes attiecības… seriāla idejas autors un arī režisors ir Uldis Cipsts, kurš neslēpj, ka savā ziņā ideja izrietējusi no tā, ka viņš pats ir piecu bērnu tētis. Seriāls arī filmēts viņa ģimenes mājā, un piektais mazulis mājas dzemdībās piedzimis tieši seriāla filmēšanas laikā un šobrīd ir tikai nedēļu vecs… aktieris Jānis Kirmuška stāsta, ka bērniņa dzimšana filmēšanas laikā radošajai komandai bijis ļoti īpašs un arī tāds kā simboliski zīmīgs notikums:

Jānis Kirmuška seriālā iejūtas tēta Aigara lomā, viņa sieva Dace ir Laila Kirmuška, un viņiem ir pieci seriāla bērni, katrs ar savu īpašo raksturu un katram vecumam raksturīgām izpausmēm, tādēļ arī emociju gamma katrā sērijā būs no smiekliem līdz asarām -- kā jau dzīvē:

Seriālā būs skartas kā skaistās, tā sarežģītās un problemātiskās lietas, kas tik pazīstamas ikvienā ģimenē, sākot no pusaudža pirmās iemīlēšanās un pirmā skūpsta un beidzot ar dažādām bīstamībām, kas saistās ar atkarības vielu lietošanu un citām mūsdienu problēmām… režisors Uldis Cipsts uzsver, ka viņš visvairāk vēlētos, lai redzētais uz ekrāna rosinātu cilvēku ģimenēs daudz biežāk izrunāties vienam ar otru, arī par tabu tēmām, no kurām bieži vien cenšamies izvairīties.

Tieši situāciju neizrunāšanu par galveno atslēgu konfliktiem un bieži vien nevajadzīgām domstarpībām ģimenē uzskata arī aktieris Jānis Kirmuška.

Viena no seriāla misijām - kā uzsver režisors - ir arī parādīt, cik liela vērtība ir stipra ģimene, kas Latvijas sabiedrībā līdz šim akcentēts ļoti maz. Seriāls "Savējie" būs skatāms vienreiz nedēļā, katru pirmdienas vakaru LTV 1.

Baiba Kušķe Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    4:09 | 2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.04. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.