Sāpīgākais jautājums laukos ir zemju izpārdošana ārzemniekiem

"Dzīvi un apsaimniekoti lauki" - tādu mērķi sev izvirzījusi biedrība "Lauksaimnieku apvienība". Un par to, kas būtu darāms, lai to sasniegtu tika diskutēts pirmajā "Lauksaimnieku apvienības" kongresā. Jautājumu, kas šobrīd ir aktuāli laukos jau ir daudz, viens no sāpīgākajiem ir zemju izpārdošana ārzemniekiem. Vēl viena aktualitāte par kuru jādomā jau šodien, vai nākotnē būs, kas laukos strādās? Jo jau šobrīd trūkst kvalificētu un zinošu slaucēju, mehanizatoru, lopkopēju. Lauksaimnieku apvienības kongresā, kas notika Launkalnes pagasta Silvā, klāt bija arī Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Biedrība Lauksaimnieku apvienība dibināta pirms gada un tā apvieno bijušo rajonu lauksaimnieku organizācijas. Tās izveides un darbības mērķi raksturo biedrības valdes priekšsēdētājs, Smiltenes zemnieks Ivars Ādamsons.

Bet lai lauki būtu dzīvi un apsaimniekoti, risināmi ir daudzi jautājumi, gan kas skar infrastruktūru, gan arī saimniekošanu. Un viens, kas saistīts ar to, vai mūsu zemniekiem būs iespēja attīstīt savas saimniecības, ir zemes jautājums, jo kā vērtē kooperatīva "Māršava" valdes priekšsēdētāja Dace Pastare, ir pēdējais brīdis, lai valsts apturētu straujo zemes izpirkšanas procesu.

Kongresā ar visai emocionālu runu klātesošos aktualizēt vēl kādu ar lauku nākotni saistītu problēmu aicināja Beverīnas novada zemniece Valentīna Roziņa.

Zemnieki vērtē, ka šobrīd savā ziņā postu Latvijas laukiem nodara pabalstu sistēma, kas neprasa pretim darbu, tādējādi jau paaudzēs veidojot nestrādātājus un pabalstu prasītājus.

Protams, tie ir tikai daži no jautājumiem, par kuriem diskutēja lauksaimnieki un kuri ir jārisina, lai īstenotu mērķi - dzīvi un apsaimniekoti lauki.

Gunta Matisone Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:41 | 2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.