Nav pamata atcelt pretrunīgi vērtēto Loginova Spilves pļavu nomas līgumu

Līgums par 166 hektāru Spilves pļavu iznomāšanu Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam piederošam uzņēmumam, par ko vakar ziņoja "De Facto", noslēgts likumīgi. Pat par spīti tam, ka Rīgas brīvostas valdes locekļi par to nebija informēti un uzzināja no plašsaziņas līdzekļiem. Izrādās, ka līguma slēgšanu atļāva valdes iepriekš dota atļauja, kas nav tikusi atcelta. Uzzinot par notikušo, atbildīgās iestādes nekādas soda sankcijas piemērot nevar. Tas ir Rīgas brīvostas valdes kompetencē.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts par nu jau parakstīto Spilves pļavu iznomāšanas līgumu pauž neapmierinātību. Ministrijas pārstāvis Rīgas brīvostā ir Olafs Pulks, kam pieprasīta plašāka informācija un uzdots rīkoties.

Arī Satiksmes ministrijas valsts sekretāram Anrijam Matīsam nav skaidrs, kāpēc līgums galu galā noslēgts, ja iepriekš panākta vienošanās darījumu izvērtēt. Ministrijas rokās gan nav nekādas soda sankcijas.

Latvijas Radio aptaujātie Rīgas Brīvostas valdes locekļi par parakstīto vainu no sevis gan pilnībā noveļ, uzsverot, ka par notikušo nav zinājuši. Rīgas vicemērs, Brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks notikušo komentē īsi. Savukārt Ekonomikas ministrijas virzītais valdes loceklis Olafs Pulks, kurš jau sākotnēji bijis pret šādu līgumu, skaidro, ka juridiski līgumu parakstīt drīkstēja. Līgumu par Spilves pļavu iznomāšanu parakstījis Rīgas brīvostas pārvaldnieka jaunieceltais vietnieks Aivars Pečaks. Viņš stājās Viestura Silenieka vietā, ko pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža ierosinājuma no amata nesen atcēla.

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:34 | 2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.