LIC izziņo gripas epidēmijas sākumu

Pagājušajā nedēļā Jelgavā tika pārsniegts gripas epidēmiskais slieksnis - 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Latvijas Infektoloģijas centra apkopotie dati. Līdz ar to Infektoloģijas centrs šodien paziņo par gripas epidēmijas sākumu.

Jelgavā ar gripu pagājušajā nedēļā slimoja 254 cilvēku uz 100 000 iedzīvotāju. Nevienā citā no desmit monitoringa pilsētām epidēmiskais slieksnis nav pārsniegts. Gripas intensitāte Latvijā sasniedza vidēji 38 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu ir divas reizes vairāk. Gripas izplatības pieaugums pagājušajā nedēļā novērots Jelgavā, Jūrmalā un Rīgā.

Gripas monitoringa ambulatorās iestādēs pagājušajā nedēļā vērsies 41 pacients ar raksturīgiem gripas klīniskiem simptomiem. Vienlaikus aizvadītajā nedēļā pieaugas stacionēto pacientu skaits - hospitalizēti 44 pacienti ar aizdomām par gripu un pieci pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju.

Laboratorijā pagājušajā nedēļā izmeklēts 301 paraugs, tostarp 68 gadījumos apstiprināta A tipa gripas vīruss un viens B tipa gripas vīruss.

Gripas simptomi ir drebuļi un strauja ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, stipras galvassāpes, muskuļu un locītavu sāpes, sāpes acu ābolos, kasīšanās sajūta rīklē, sauss, kairinošs klepus, sāpes aiz krūšu kaula un izteikts nespēks.

Cilvēkam nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu, ja viņam parādās gripas simptomi, un jāpaliek mājās. Slimnieku mājās izolē atsevišķā istabā, un regulāri vēdina telpas, slimniekam jālieto atsevišķi trauki un higiēnas piederumi.

Epidemioloģe Raina Nikiforova sjaidros, ka tuvākajā nedēļās ir sagaidāms gripas intensitātes pieaugums, taču salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, šogad saslimstība ar gripu būs zema.

Raina Nikiforova Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    0:41 | 2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.