VID liedz valstī ievest 30 tūkstošus kontrabandas cigarešu, Jaunjelgavā aiztur pusmiljonu cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Baltkrievijas un Latvijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest 30 000 cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas dubultajā grīdā vieglajā automašīnā, kas pārbaudīta Pāternieku muitas kontroles punktā. Automašīnu vadīja 26 gadus vecs Lietuvas pilsonis.

Par konstatēto pārkāpumu tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201. pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Izņemtās cigaretes un aizturētā automašīna tiks nodota Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Bet Jaunjelgavā pagājušajā sestdienā policija uz ceļa aizturējusi autovadītāju, kurš pārvadājis vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu un policistiem devis kukuli. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde aģentūru BNS informēja, ka policija reidā uz ceļa Bauska–Aizkraukle apturējusi automašīnu, kuras 1973.gadā dzimušais vadītājs policistiem piedāvāja kukuli, lai bez pārbaudes varētu turpināt ceļu.

Policisti piedāvājumam nav piekrituši un pārbaudē konstatējuši, ka vīrietis automašīnā nelikumīgi pārvadāja 550 000 cigarešu ar Krievijas akcīzes marķējumu. Par faktu sākti kriminālprocesi.

Foto: VID

2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.