Filmai "Ramins" žūrijas speciālbalva festivālā Zagrebā

Pagājušajā nedēļā, laikā no 26. februāra līdz 4. martam, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notika Starptautiskais Dokumentālo filmu festivāls "Zagrebdox", kurā konkursa programmā piedalījās arī 2011. gadā tapusī Latvijas, Gruzijas un Lietuvas kopražojuma filma "Ramins". Tās režisors ir Audrius Stonys, bet to producē Vides filmu studija. Filmas dalība tika novērtēta ar Starptautiskās žūrijas speciālbalvu.

Filmas galvenais varonis ir leģendārais gruzīnu brīvās cīņas veterāns Ramins Lomsadze, kurš reiz pieveica septiņus pretiniekus 55 sekundēs. Patlaban Raminam ir 75 gadi, un viņš ir nobriedis cīņai ar savu pēdējo un visgrūtāk pieveicamo pretinieku - Vientulību. Viņš dodas ceļojumā cauri Gruzijai uz attālu kalnu ciematu cerībā atrast meiteni, kuru viņš iemīlēja un pazaudēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.

Dalība un panākumi Zagrebdox festivālā turpina filmas "Ramins" veiksmīgo ceļu starptautisko festivālu apritē. (Filmas starptautiskā pirmizrāde notika 2011. gada jūnijā pirmajā Maskavas Starptautiskā filmu festivāla Dokumentālo filmu konkursa programmā).

Kā ziņots jau iepriekš, paralēli oficiālajai programmai festivālā demonstrēja īpašu Baltijas valstu filmu retrospekciju, kurā izrādīja šādas Latvijas filmas: "Jumta likums" (rež. Māris Maskalāns, Andis Mizišs), "Leiputrija" (rež. Laila Pakalniņa), "Romeo un Džuljeta" (rež. Viesturs Kairišs)un "Valkyrie Limited" (rež. Dāvis Sīmanis).

2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.05. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.