Krievijas oficiālās aprindas apmierinātas ar vēlēšanu rezultātiem

Par Krievijas prezidentu uz nākamajiem sešiem gadiem ar 63,6% balsu ievēlēts Vladimirs Putins. Latvijā izveidotajos Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirkņos nobalsojuši 21 895 Krievijas pilsoņi. Visvairāk balsu jeb 19 494 atdots par līdzšinējo Krievijas premjeru Vladimiru Putinu. Salīdzinot ar 2011.gada Valsts domes vēlēšanām, Latvijā piedalījušies par 40% vairāk Krievijas pilsoņu. Pērn vēlēšanās Latvijā piedalījās 15 597 Krievijas pilsoņi. Savukārt 2008.gada prezidenta vēlēšanās Latvijā balsoja vien 12 882 Krievijas pilsoņi, kas ir par 70% mazāk nekā šogad.

Latvijas Radio korespondetne Maskavā Māra Jansone stāsta, ka oficiālās aprindas Krievijā pauž apmierinātību ar vēlēšanu norisi un rezultātu. Taču kaut kādas pārmaiņas jau jūtamas, jo pašreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs pirmdien dienu pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarējis premjerministrs Vladimirs Putins, parakstīja vairākus rīkojumus. Ar vienu no šiem rīkojumiem Medvedevs uzdod Krievijas Ģenerālprokuratūrai līdz 1.aprīlim "noteiktā kārtībā veikt notiesājošu tiesas spriedumu likumības un pamatotības analīzi attiecībā uz Krievijas pilsoņiem saskaņā ar Pielikumu". Pielikumā alfabētiskā secībā uzskaitīti 32 Krievijas pilsoņi ar ziņām par viņiem piespriestajiem sodiem, tai skaitā Hodorkovskis ar 28.numuru un Ļebedevs ar 15.numuru.

Bet šovakar apkārt Kremlim Maskavā norisināsies opozīcijas rīkota akcija "Baltais aplis", kuras laikā cilvēki sadosies rokās, lai protestētu pret negodīgām vēlēšanām, paziņoja opozīcijas politiķis Boriss Ņemcovs no kustības "Solidaritāte". Ņemcovs paskaidroja, ka akcija būs kluss protests pret negodīgām vēlēšanām, un tās rīkošanai nav nepieciešama iepriekšēja saskaņošana un atļaujas saņemšana, tomēr protesta akcijas dalībnieki mēģinās pietuvoties Kremlim pēc iespējas tuvāk.

Māra Jansone Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    1:50 | 2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.