Pārresoru koordinācijas centra paspārnē top Nacionālais attīstības plāns

Nacionālās attīstības plāna vadmotīvs būs "gudra izaugsme", kas ietvers trīs apakšprioritātes, koncentrējoties uz tautsaimniecības izaugsmi un cilvēku labklājību. Nacionālā attīstības plāna vadības grupas sēdē šodien tika prezentēta plāna koncepcija. Diskusijās panākta vienošanās, ka precīzāk jānodefinē galamērķis, ko ar plānu nepieciešams sasniegt, ka ir jākoncentrējas uz kaut ko konkrētu. Plānots, ka Nacionālās attīstības plāna prioritātes valdība apstiprinās jau rīt, bet pašu plānu iecerēts pieņemt vēl pirms Jāņiem.

Nacionālās attīstības plāns 2014 - 2020. gadam top Pārresoru koordinācijas centra paspārnē. Jau rīt valdībā plānots apstiprināt plāna prioritātes, par kurām vadības grupas sēdē izdevās vienoties pēc divu stundu diskusijām. Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš uzsver, ka pats plāns vēl nav gatavs. Ir sagatavots ziņojums, kurā nodefinēti virzieni. Tālāk darbs ritēs darba grupās.

Sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore Vita Tērauda vērš uzmanību uz problemātiskāko jautājumu saistībā ar Nacionālās attīstības plānu. Ar konkrētiem priekšlikumiem Nacionālās attīstības plāna veidošanā nākuši klajā valdības sociālie partneri - Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Darba devēju konfederācija. Tikmēr reģionu pārstāvji vērš uzmanību tieši uz teritoriālo attīstību, lai cilvēki nebrauktu prom. Kā norāda Lielo pilsētu asociācijas padomnieks Māris Kučinskis, tas sakrīt ar uzņēmēju piedāvājumu.

Vadības grupas sēdē, kur sprieda par Nacionālās attīstības plānu, bija liela vienprātība gan par to, ka jāvirzās uz konkrētākiem mērķiem, gan to, ka valsts attīstība jāsaplāno, skaidri norādot, kur šajā laika posmā valsts investēs līdzekļus, kas tiks attīstīts, lai valsts piedzīvotu izaugsmi.

Laika plāna izstrādei gan palicis ļoti maz. Līdz maija vidum notiks tā sagatavošana, tad plāns tiks nodots apspriešanai iedzīvotājiem. 19. jūnijā par to lems valdība.

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:54 | 2012.03.05.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.