Treigūtu aprūpē - puķu stādu tūkstoši

Kamēr lielākā daļa laucinieku vēl gaida, kad varēs sākt zemes darbus, siltumnīcās sazaļojuši tūkstošiem puķu stādu. Liepājas pusē ziedus audzē ne viens vien lauku iedzīvotājs. Pagaidām ar saules siltumu nepietiek, tāpēc katru dienu siltumnīcas tiek apkurinātas. Tirgū pirmās, visticamāk, nonāks atraitnītes, kas ir izturīgas pret pavasara salnām.

Vecpilī ar ziedu audzēšanu nu jau deviņus gadus nodarbojas Treigūtu ģimene. No pilsētas pārceļoties uz Vecpili, Treigūtu ģimene ķērusies klāt siltumnīcu būvēšanai. Sākumā audzēti tomāti, gurķi, kāposti un citi lauku labumi. Izmēģināta arī cūku audzēšana. Puķu laikmets sācies vēlāk, stāsta Maija Treigūte. Tagad puķu audzēšana izvērtusies par nopietnu ģimenes biznesu, kuru pārņēmis dēls Jānis Treigūts. Pēc izglītības būdams automehāniķis, nu viņš kļuvis par dārznieku.

Siltumnīcā pašlaik aug gandrīz desmit tūkstoši spraudeņu, kas uz Vecpils laukiem atceļojuši no Vācijas. Savukārt begonijas un vēl citas puķes tiek iesētas un izaudzētas vienā no mājas istabām. Pagājušā gadā tirgošanās sākusies 16. aprīlī, atceras Jānis. Pagaidām pavasaris ir labvēlīgs puķu audzētājiem, arī saule uzspīd biežāk. Tomēr vēl jākurina cauru diennakti. Jānis uzmeistarojis krāns apkuri, bet tā kurināšana notiek vienkārši un ar malku, tāpēc jāceļas pat divos naktī, lai piemestu pagales.

Treigūtu ģimenes mājas atrodas Vecpilij raksturīgā, ainaviski skaistā vietā - pašā kalna galā. Ielejās saule jau paspējusi izkausēt sniegu, atkailināt arumus un sējumus. Stāstot par ziediem un laika ritējumu, Maija atceras Sibīrijā piedzīvoto, kur latvieši savu dvēseli baroja ar ziediem. Maija saka - latvietis mīl dziesmas un puķes. tā dzīvo arī viņa.

Foto: I.Ozola/LR

Inga Ozola Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:36 | 2012.03.06.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.