Bizness īsumā, 6. marts

Automašīnu "Škoda" oficiālais dīleris Latvijā "Karlo Motors" reģistrējis komercķīlu 7,3 miljonu latu apmērā. Ķīlas nodrošinājums ir visa uzņēmuma nekustamā manta un apgrozāmie līdzekļi. Bet ķīlas ņēmējs ir "ABLV Bank". "Karlo Motors" vadītājs zināja teikt, ka ķīla reģistrēta kā bankas kredīta nodrošinājums. 2010. gadā "Škoda" dīleris spēja nopelnīt 130 tūkstošus latu, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Latvijas būvmateriālu ražotāji ir veiksmīgi pārorientējušies uz eksporta tirgiem, tā pavēstījis Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Māris Gruzniņš. Ražošanas apjomi būvmateriālu ražotājiem ir auguši straujāk nekā būvniecības tempi, kas apliecina, ka eksportā tiek strādāts krietni veiksmīgāk. Atgādinām, ka būvniecības nozare bija viena no vissmagāk skartajām nozarēm ekonomiskās krīzes laikā. Pagājušā gada būvniecības produkcijas kopapjoms ir pieaudzis par 12 procentiem, faktiskajās cenās pārsniedzot 860 miljonus latu.

Igaunijas pasta kompānija "Eesti Post" vēlas monopolizēt Baltijas pasta sūtījumu šķirošanu. Sūtījumi, kas tiek saņemti no Eiropas un ASV interneta veikaliem varētu tikt šķiroti Tallinā un tikai tad izvadāti pa visām Baltijas valstīm. "Eesti Post" vadības aplēses liecina, ka veiksmīgi ieņemot šādu sūtījumu šķirošanas nišu, Igaunijas pasta ieņēmumi dubultosies. Šobrīd "Eesti Post" apgrozījums sasniedz 48 miljonus eiro.

Viļņas starptautiskā lidosta februārī ir apkalpojusi par 70 procentiem pasažieru vairāk nekā tādā pašā laika posmā pirms gada. Apkalpoto reisu skaits savukārt ir audzis par teju piektdaļu. Eiropas lidostu statistikas dati liecina, ka Viļņas lidostas kāpums decembrī bija trešais lielākais, bet janvārī ceturtais visu Eiropas lidostu konkurencē. Februārī apkalpoto pasažieru skaits pārsniedzis 120 tūkstošus.

Augstākā tiesa apelācijas kārtībā šodien skatīs divu taksometru kompāniju strīdu par zīmolu „Lady Taxi”. Maksātnespējīgais uzņēmums „Taxi Nurx” jau 2009. gadā panāca sev daļēji labvēlīgu spriedumu par nosaukuma „Lady Taxi” izmantošanas aizliegumu. Otrs taksometru operators, kurš izmantoja šādu apzīmējumu bija SIA „Lady Taxi”. „Taxi Nurx” gan jau kopš 2010. gada ir maksātnespējīgs, nespējot nokārtot teju 150 tūkstošu latu lielas parādsaistības.

Tirdzniecības automātu telemetrijas risinājumu izstrādātājs „Vendon” izmantos riska kapitāla uzņēmuma „BaltCap” piešķirto pusmiljonu eiro sava produkta mārketingam. Jau ziņojām, ka „Vendon” ir izstrādājis tehnisku risinājumu kā optimizēt dažādu našķu tirdzniecības automātu uzraudzību. Savukārt kā intervijā atzinis „Vendon” vadītājs Mārtiņš Grandāns, tad mārketinga kampaņa maksā dārgāk nekā paša produkta izstrāde. Lai veiksmīgi attīstītos, uzņēmumam jāpārliecina Eiropas uzņēmēji, ka ir vērts ieguldīt datu ierīcē, kas ziņo par tirdzniecības automātu stāvokli. Sadarbība jau izvērsta Vācijā, Austrijā, Šveicē, Francijā, Holandē, Spānijā un Beļģijā, bet Itālijā šobrīd tiek meklēts izplatītājs.

Latvijas uzņēmēju radītais automašīnu nomas portāls „RentMama.com” šogad cer piesaistīt 60 procentus no visiem mazajiem Lielbritānijas auto nomātājiem. Portāls „RentMama” radās 2010. gadā uz portāla „nomaspunkts.lv” bāzes. Taču kā uzsvēruši portāla attīstītāji, augstās cerības veiksmīgi strādāt Lielbritānijā spēcina uzvara konkursā, kas ļauj piedalīties biznesa inkubatorā. Bez iespējām iegūt 100 tūkstošu mārciņu galveno balvu, uzņēmumam ir iespēja arī mācīties no auto nomas nozares ekspertiem.

Automašīnu ražotāja „Opel”/”Vauxhall” vadība aicinājusi uz agresīvu pārdošanas stratēģiju, lai beidzot izrautu no zaudējumiem auto zīmolu „Opel”. „Opel”/”Vauxhall” kopuzņēmums pērn cietis kārtējos apjomīgos zaudējumus, kamēr jaunu modeļu izstrādē ieguldīti 11 miljardi eiro. Nesen kā notikušajā Ženēvas auto izstādē „Opel” modelis „Ampera” ieguva gada auto nosaukumu. „Opel”/”Vauxhall” pieder amerikāņu kompānijai „General Motors”.

2012.03.06.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.06. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.