Līdz aprīļa vidum IZM likvidēs ap 50 amata vietu

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir pieņēmis lēmumu par IZM reorganizāciju, kas paredz būtiski optimizēt un vienkāršot ministrijas pārvaldes struktūru, samazinot birokrātiju un darbinieku skaitu. Paredzams, ka šī gada aprīļa vidū IZM sāks strādāt savā jaunajā veidolā. IZM reorganizācijas rezultātā iestādē tiks likvidētas aptuveni 50 amata vietas, proti no 234 līdz mazāk nekā 180 amata vietām, informēja izglītības un zinātnes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Inita Blačforda.

IZM reorganizācija vienkāršos pārvaldes struktūru, līdzšinējo deviņu departamentu vietā izveidojot sešus - Izglītības departamentu, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu, Sporta, jaunatnes un valodas departamentu, Struktūrfondu, starptautisko lietu un finanšu instrumentu departamentu, Nodrošinājuma un finanšu departamentu, kā arī Politikas iniciatīvu ieviešanas un attīstības departamentu.

Spēcīgu departamentu izveide ļaus radikāli samazināt birokrātiju un dažādos pārvaldes līmeņus - piemēram, IZM nodaļu skaits saruks no 30 uz 2. Praksē tas nozīmē mazāk saskaņojumu un birokrātiskā "futbola", kā arī daudz lielāku skaidrību par struktūrvienību un darbinieku kompetenci, pienākumiem un atbildību.

IZM reorganizācija tiek veikta saskaņā ar Valda Dombrovska valdības deklarācijā pausto apņemšanos veidot nelielu, efektīvu, motivētu un uz rezultātu orientētu valsts pārvaldi.

Roberts Ķīlis Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    0:54 | 2012.03.06.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.