Rīgas dome aizliedz visus 16. marta pasākumus

Pamatojot ar drošības apsvērumiem, Rīgas dome aizliegusi visus 16.martā pieteiktos gājienus un piketus. Arī citus gadus pašvaldība lēma identiski, taču tiesa vēlāk pasākumus rīkot atļāva.

Pieteikumu pasākumu rīkošanai 16.martā šogad ir vairāk nekā citus gadus. Drošības policija to saista ar valodas referenduma nerimstošajām kaislībām. Kopumā astoņi pieteicēji vēlas rīkot gan leģionāru piemiņas gājienus ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, gan protestēt pret, kā viņi to sauc, "nacisma atdzimšanu". Pieteiktie pasākumi ir viens otru izslēdzoši, jo plānoti vienos laikos. Līdzīgi kā citus gadus, pilsētas izpilddirektors, šajā gadījumā vietas izpildītājs Māris Kalve, nolēma aizliegt visus pasākumus, stāsta viņa pārstāvis Uģis Vidauskis. Policija gan nelūdza aizliegt gājienus un piketus. Rīgas reģiona policijas pārstāvis Andrejs Grišins sola, ka policija nodrošinās kārtību.

Neapmierināti komisijas sēdi pamet Gustava Cemiņa centra pārstāvji, kuri, kā ierasts, bija pieteikuši leģionāru piemiņas gājienu. Centra vadītājs Igors Šiškins, atgaiņājoties ar rokām, runāt atsakās. Noprotams, ka viņš vaino medijus, kuru saceltā ažiotāža traucējusi pasākuma saskaņošanai. Šiškins iepriekš TV3 raidījumam "Nekā personīga" atklāja, ka uz 16.martu aicinās cīņu biedrus no Ukrainas, Vācijas un Itālijas.

Runātīgāks bija cits pasākuma pieteicējs - Uldis Freimanis, kurš vēlējās nepieļaut, lai antifašistiskās organizācijas Brīvības pieminekļa apkārtnē apsaukātu karavīrus. Viņaprāt, drošības apdraudējums šogad nav lielāks kā citkārt. "Apvienības pret nacismu" pārstāvis Jānis Kuzins skaidro, ka organizācijas vienīgais mērķis ir nepieļaut leģionāru piemiņas gājienu. Ja tas nenotiks, tad biedrībai vairs nav pamata organizēt savu piketu pret nacistiskās Vācijas pusē karojošo maršēšanu pie Brīvības pieminekļa. Organizācijai nav iebildumu pret kritušo pieminēšanu kapos Lestenē. Atsevišķi pasākumu pieteicēji jau pauduši apņēmību pārsūdzēt domes lēmumu tiesā. Pēdējos gados tiesa gājienus un piketus ir atļāvusi.

Foto: J.Cinkus/Latvijas Radio

Matīss Arnicāns Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:03 | 2012.03.06.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.12. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.