Ķīlis: Pēc reformas Izglītības ministrija būs maza, efektīva un motivēta

Pēc reformas Izglītības ministrija būs maza, efektīva un motivēta. Tā savu iestādi redz izglītības ministrs Roberts Ķīlis, kurš šodien iepazīstināja ar gaidāmo reorganizāciju. Jau tuvākajā laikā ministrijā samazināsies darbinieku, departamentu un priekšnieku skaits. Tas pēc Ķīļa vārdiem ļaus no ierēdņiem prasīt atbildīgāku darbu, bet ministriju padarīt tādu, kurā nenosmok izglītības uzlabošanas idejas. Premjers izglītības ministra iniciatīvu jau novērtēja pozitīvi, savukārt nozares pārstāvji savos komentāros ir piesardzīgi.

Izglītības ministriju kā birokrātisku un smagnēju institūciju raksturo gan tie, kuri gribējuši skaidrot kādu ar bērnu izglītošanu saistītu jautājumu, gan nozares profesionāļi. Pat skolotāju arodbiedrībai, kas ar ministriju ikdienā strādā bieži, ir sanācis apmaldīties birokrātiskajos gaiteņos. Arodbiedrības vadītāja Ingrīda Mikiško no savas pieredzes zina teikt - "dabūt cauri" kādu jautājumu Vaļņu ielā ir ļoti grūti.

Šodien izglītības ministrs nāca klajā ar savas ministrijas reorganizācijas plānu, kas varētu atvieglot arodbiedrības darbu. Ja agrāk, lai "dabūtu cauri" kādu jautājumu arodbiedrībai bija jāapstaigā 7 priekšnieki, tad pēc reformas Roberts Ķīlis sola, ka būšot tikai 4. Tāpat ir samazināts departamentu skaits. Darbu zaudēs ceturtā daļa darbinieku, te gan ieskaitītas arī likvidētās vakances. Ietaupītās algas, kā ministrs Roberts Ķīlis stāsta savā video blogā, ļaus motivēt labākos darbiniekus un līdz ar to padarīt ministriju par labāko.

Par cilvēkiem, kuri paliks vai zaudēs darbu Ķīlis pagaidām nevēlas runāt, jo novērtēšana vēl turpinās. Uz vadītāju vietām ļoti iespējams tiks sludināti konkursi. Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra atzīst, ka ministrijas problēmas varētu risināt labāka savstarpēja koordinācija, nevis departamentu apvienošana. Olimpiskās komitejas vadītājs Aldons Vrubļevskis savos komentāros ir atturīgs, jo vēl maz zināms, kā izpaudīsies sporta departamenta apvienošana ar jaunatnes un valodas lietām.

Premjers Valdis Dombrovskis Izglītības ministrijas reorganizāciju jau iepriekš vērtēja pozitīvi un izteica cerību, ka Ķīla piemēram sekos arī citi ministri. Par valsts iestāžu reformām jau gadus trīs runā valdības sadarbības partneri - arodbiedrības un uzņēmēji. Pagaidām gan arodbiedrības par pirmajiem soļiem šajā virzienā nebija informētas.

Dace Krejere Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:07 | 2012.03.06.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.