Rīgā veicinās kulinārā tūrisma attīstību

Rīgas restorāni tūrisma projektā ar labākajiem Latvijas produktiem centīsies piesaistīt viesus. Ik mēnesi ēdienkartēs tiks iekļauts kāds ēdiens, kas prezentēs vienu Latvijas vietējo zemnieku un ražotāju produktu. Tūristu skaits Latvijā arvien pieaug, tādēļ uzsākts projekts, lai sekmētu arī kulinārā tūrisma attīstību. Savukārt pavāri šajā projektā cer veidot valsts kulināro identitāti. Projektā piedalās restorāns "Vincents", "Fazenda", "Kaļķa vārti", "Vīna studija" un citi.

Rīgas tūrisma attīstības birojs nākamo gadu pasludinājis par ēšanas gadu. Rīga centīsies piesaistīt viesus kā gaumīgi garšīgā galvaspilsēta. Labākie šefpavāri no 25 restorāniem un kafejnīcām pieteikuši dalību projektā, lai prezentētu latviešu produktus savos ēdienos. Tūrisma biroja vadītāja Vita Jermoloviča stāsta, ka 30% pērn aptaujāto tūristu vēlas atgriezties Rīgā tieši ēdiena dēļ.

Projekta tapšanā piedalās Pavāru klubs un Pavāru ģilde. Paši pavāri veidoja šī gada kalendāru un katrā mēnesī restorāni izmantos vienu īpašu Latvijas vietējo produktu, kas tiks pagatavots dažādos veidos. Piemēram, marts pasludināts par piena produktu mēnesi, aprīlis būs bērzu un kļavu sulu mēnesis, bet jūnijs - zemeņu mēnesis un jūlijs - kartupeļu mēnesis. Pavāru kluba pārstāvis, restorāna "Bergs" šefpavārs Kaspars Jansons norāda, ka ir laiks Latvijai radīt jaunu kulināro identitāti. Jansons arī uzsvēra, ka jaunajiem pavāriem svarīga slaveno šefpavāru kā Mārtiņa Rītiņa piemērs un dalība šajā projektā, strādājot kopīgam mērķim, lai Rīga būtu kulinārā galvaspilsēta. Pats Rītiņš jauno projektu vērtē atzinīgi un uzskata, ka pavāriem arvien jārada jauni ēdieni, kas kļūtu tradicionāli mūsu valstī.

Tūristu skaits Rīgā ar katru gadu pieaug, tādēļ ar jauno gardēžu projektu cer popularizēt arī Latvijas produktus un ēdienus. Lai sekmētu kulinārā tūrisma attīstību, taps arī īpašs Rīgas šefpavāru ceļvedis un Garšu kalendārs 2013.gadam.

Sintija Ambote Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:58 | 2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.