"airBaltic" galamērķus nesamazinās, bet efektivizēs maršrutu tīklu

Lidsabiedrības "airBaltic" jaunais biznesa plāns neparedz galamērķu samazināšanu, tomēr tiks efektivizēts maršrutu tīkls, atjaunota flote un optimizētas izmaksas, kas paredz arī 15% darbinieku atlaišanu. Līdz 2016. gadam "airBaltic" jāveic izdevumu un ieņēmumu konsolidācija par 330 miljoniem latu. Pie peļņas "airBaltic" cer nokļūt 2014. gadā. Valsts ieguldījumi lidsabiedrībā šogad nebūs nepieciešami.

Kā žurnālistiem klāstīja "airBaltic" vadītājs Martins Gauss, biznesa plāna ieviešana tiks sākta nekavējoties, veicot virkni optimizācijas pasākumu - atlaižot 15% darbinieku, padarot efektīvāku maršrutu tīklu, nodrošinoties pret degvielas cenu svārstībām. Lai palielinātu lidmašīnu piepildījumu, plānots pilnveidot cenu politiku. Provizoriskie lidsabiedrības zaudējumi pērn bijuši 77 miljoni latu, šogad tie būs 38 miljoni. Pie peļņas "airBaltic" plāno atgriezties vien 2014. gadā.

AirBaltic padomes priekssēdētājs Andris Liepiņš lidsabiedrības jaunā šefa Martina Gausa biznesa plānu vērtē atzinīgi.

Biznesa plāns veidots piesardzīgi, lai galveno mērķi - atgriezties pie peļņas varētu sasniegt arī neveicot visus optimizācijas pasākumus. Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss uzsver, ka valsts ieguldījumi "airBaltic" šogad nebūs nepieciešami.

Plānots, ka nākamajos gados "airBaltic" saglabās 60 lidojumu galamērķus. Par darbības paplašināšanu varēs runāt tikai uzņēmumam atgriežoties pie peļņas, norāda Martins Gauss:

"Mēs nevaram atļauties paplašināšanos, ja zaudējam naudu. Tas iespējams tikai tad, ja pelnām. Tāpēc nākotnē, lēmumi, kas saistīti ar darbības paplašināšanu, piemēram, Viļņā vai Tallinā atkarīgi no finansiālajiem rādītājiem. Tomēr ir skaidrs, ka Baltijā mēs esam lielākie un tādi arī paliksim."

Lai "airBaltic" varētu attīstīties, tiek meklēti investori. Nedēļas nogalē premjers Valdis Dombrovskis ar uzņēmēju delegāciju viesosies Apvienotajos Arābu Emirātos, Kuveitā un Katarā. Braucienā līdzi dosies arī "airBaltic" vadītājs Gauss. Avioeksperte Helēna Ruduša uzskata, ka investoru atrast ir iespējams. Izskanējuši vairāki investoru vārdi, kam varētu būt interese investēt "airBaltic", tajā skaitā "Turkish airlines". Nekādi konkrēti piedāvājumi gan vēl nav saņemti.

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:08 | 2012.03.06.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.