Bizness īsumā, 7. marts

Graudu pārstrādes uzņēmuma "Dobeles dzirnavnieks" ieņēmumi pagājušajā gadā pieauguši par 60%, sasniedzot 56 miljonus latu. Salīdzinājumā ar 2010. gadu, kāpums ieņēmumos ir vairāk nekā 20 miljoni latu. Kā norādīja uzņēmumā, tad izaugsmes pamatā ir veiksmīgs darbs eksporta tirgos, kura apjomi pērn sasnieguši 44%no visa apgrozījuma. "Dobeles dzirnavnieks" kopš 2008. gada pieder Igaunijas kompānijai "Tartu Mill".

Zāļu ražotājs "Olainfarm" šogad savam aptieku tīklam paredz 7 miljonu latu lielus ieņēmumus. Janvārī aptiekās ieņēmumi no pārdošanas jau pārsnieguši pusmiljonu latu, turklāt kā norādīja "Olainfarm" valdes loceklis Salvis Lapiņš, tad paredzēts aptieku tīklu vēl paplašināt. Jau ziņojām, ka aptieku iegādei "Olainfarm" piesaistīja 4 miljonu latu kredītu no "SEB bankas". Zāļu ražotājam pieder "Ilmas Aptiekas", "Inula Farma", "Juko 99", "Lege Artis Rīga" un "Veritas Farm".

Satiksmes ministrija nākotnē neizslēdz iespēju apvienot savā pārraudzībā esošos uzņēmumus "Latvijas Valsts ceļi" un "Latvijas autoceļu uzturētājs". Tāda atbilde sniegta pēc "Valsts kontroles" pārmetumiem, ka abu uzņēmumu funkcijas ir ļoti līdzīgas. Piemēram, "Latvijas autoceļu uzturētājs" 2007. adā kā vienīgais iepirkuma konkursa pretendents saņēma valsts pasūtījumu veikt ikdienas valsts ceļu uzturēšanu 7 gadus par 278 miljoniem latu.

Tikmēr "Valsts ieņēmumu dienests" februārī nodokļos iekasējis 311 miljonus latu, kas ir par 14% virs iepriekš plānotās normas. Kā ierasts vislielākie ieņēmumi iekasēti no sociālās apdrošināšanas iemaksām - 109 miljoni latu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa - 67 miljoni, kamēr pievienotās vērtības nodokļi ienesuši 65 miljonus latu. Vislielākais kāpums reģistrēts PVN iekasēšanā - 88%.

Jēkabpils dārzniecība "Sedumi" mērķtiecīgi vēlas virzīties industriālas puķu audzēšanas virzienā, tādējādi stratēģiskais plāns ir kļūt par lielāko puķu audzētāju Latvijas tirgū. Šim mērķim "Sedumi" investējuši vairāk nekā miljonu latu jaunu siltumnīcu izbūvē. Jaunās siltumnīcas palīdzēs samazināt ražošanas izmaksas par ceturtdaļu, kā arī palielinās uzņēmuma jaudas.

"Latvijas pasts" darbības optimizācijas nolūkos šogad paātrinās sev piederošu nekustamo īpašumu izpārdošanu. Pasta valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs uzsvēra, ka pastam ir ap 90 objektu, kurus vairs neizmanto pamatfunkciju nodrošināšanai. Pārsvarā tās ir vecās pasta nodaļu ēkas, kā arī vietām "Latvijas pastam" pieder zemes gabali. "Latvijas pasta" mērķis ir pārdot pēc iespējas vairāk objektu par visaugstāko izsoles cenu, taču jāņem vērā, ka pārdošana ievilksies, jo visi darījumi jāsaskaņo ar pasta īpašnieku - valsti.

Kaut arī oficiāli Latviju ir sasniegusi gripas epidēmija, medikamentu tirgotāji ziņo, ka pretgripas līdzekļu pārdošanas rādītāji pagaidām vēl nav strauji auguši. Vairākās aptiekās biežāk pērk zāles pret saaukstēšanos. "Ģimenes aptiekas" tīkla pārstāvji norādījuši, ka pretgripas līdzekļu pārdošana nav strauji augusi pat Jelgavā, kurā reģistrēta šā gada pirmā gripas epidēmija.

Spēļu zālēs "Joker" aizvadītā gada laikā par 170 vienībām pieaudzis spēļu automātu skaits, tā liecina Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas dati. Kopumā "Joker" savās spēļu zālēs apkalpo teju pusotru tūkstoti automātu, kamēr vislielākais spēļu automātu skaits saglabājies uzņēmumam "Alfor". Vienīgi pretstatā "Joker" zālēm, "Alfor" savu automātu skaitu nedaudz samazinājis. Kopējie azartspēļu nozares dati arī liecina, ka pērn, neskatoties uz nodokļu pieaugumu, spēļu zālēm ieņēmumi palielinājušies par 16%.

Bet banku sektora ilgtermiņa attīstībā noteikti būs vērojamas banku apvienošanās, tādu viedokli aģentūrai BNS paudis "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis. Viņaprāt konsolidāciju varētu piedzīvot atsevišķas universālās bankas, kuru akcionāri nav apmierināti ar esošā tirgus iespējām.

Foto: I.Čīka / LETA

2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.