Lidostā "Rīga" aiztur narkokurjeru ar vēderā paslēptu aptuveni vienu kilogramu kokaīna

Svētdien lidostā "Rīga", ieceļojot no Argentīnas, aizturēts narkokurjers, kurš vēderā dobumā mēģināja ievest aptuveni vienu kilogramu kokaīna, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Narkotikas bijušas iepakotas vairākos plastikāta maisiņos. Viena kilograma mazumtirdzniecības kokaīna cena ir vairāk nekā 50 000 latu. Policija šā gada sākumā atklāja, ka tieši pēdējo gadu laikā pieaugusi tendence Latvijas valstspiederīgajiem iesaistīties narkotiku pārvadāšanas "biznesā". Tas esot saistīts ar ieilgušo ekonomisko krīzi, kad daudzi zaudējuši darbu un līdz ar to arī ienākumus. Tā, piemēram, janvāra beigās Valsts policija informēja, ka vairākās Eiropas un Dienvidamerikas valstīs tiesas procesus gaida līdz 20 narkokurjeriem no Latvijas.

Dažādās valstīs aiz restēm esošo Latvijas valstspiederīgo vecums ir no 18 līdz 40 gadiem, kuri pārsvarā ir no Vidzemes reģiona. Šie kurjeri galvenokārt esot meklēti savu paziņu vidū, daļa no viņiem bija nonākuši naudas grūtībās. Izmeklēšanā noskaidrots, ka kurjeram par vienu veiksmīgu narkotiku kontrabandas pārvešanas gadījumu maksāts no 2000 līdz 3000 eiro. Savukārt vervētāji par katru atrasto kurjeru saņēmuši ap 500 eiro.

2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.