Jelgavas vēja tuneļa bankrots valstij, visticamāk, radīs lielus zaudējumus

Skandalozā Jelgavas vēja tuneļa bankrots valstij, visticamāk, radīs 1,3 miljonu latu zaudējumus. Turklāt var gadīties, ka projektā ieguldītais Eiropas Savienības līdzfinansējums būs jāatmaksā no nodokļu maksātāju naudas. Trešdien paredzētajai SIA "Gaisa sporta sertifikācijas centrs" mantas izsolei nav pieteicies neviens interesents. Maksātnespējas administrators sola, ka tiks rīkotas arī citas izsoles, tomēr atzīst, ka par tuneli un tā aprīkojumu prasītie vairāk nekā 800 000 latu ir ļoti liela summa. Tuneļa īpašnieki, savukārt, norāda, ka uzņēmuma maksātnespēja ir valsts ekonomiskā stāvokļa izraisīta neveiksme.

Maksātnespējas procesu ierosināja pats uzņēmums "Gaisa sporta sertifikācijas centrs". Patlaban norisinās bankrota procedūra un ar to saistīta uzņēmuma mantas pārdošana, lai par iegūtajiem līdzekļiem norēķinātos ar kreditoriem. Divās izsolēs šonedēļ bija plānots pārdot gan vēja tuneļa ēku, gan aprīkojumu kopumā 840 000 latu vērtībā.

Jelgavas vēja tuneļa projekts tapa tā saucamajos treknajos gados un bija plānots, ka uzņēmums gadā sertificēs 4000 izpletņlēcēju. Reālajā dzīvē sertificēts tikai viens. Valsts projektā kopumā ieguldīja 1 350 000 latu, no kuriem 2/3 finansēja ES.

Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Andris Ozols pārliecināts, ka valsts ieguldījumu neatgūs. Viņš norāda, ka valsts nevar cerēt pat gadījumā, ja vēja tuneli izsolē izdodas pārdot. Tas tādēļ, ka maksātnespējas administrators valsti nav iekļauta kreditoru sarakstā.

Viens no maksātnespējīgā "Gaisa sporta sertifikācijas centra" īpašniekiem ir SIA "Aerodium" līdzīpašnieks Ivars Beitāns. Viņš uzsver, ka projekta neveiksmēs vainojama ekonomiskā situācija.

Atgādinām, ka vēja tuneli Jelgavā par maksātnespējīgu atzina pirms gada. Valsts prasību atmaksāt 1,3 miljonu ieguldījumu cēla pērn septembrī. Zemgales apgabaltiesas gan to noraidīja.

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:06 | 2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.