Īpašniekus atradušas Latvijas Lielās Mūzikas balvas

Svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā otrdien pasniegtas Latvijas Lielās Mūzikas balvas - kas ir mūsu augstākais novērtējums akadēmiskajā mūzikā. Kopumā sumināti 9 laureāti, izskanējis arī balvai nominēto mūziķu koncerts.

Jura Karlsona fanfaras ieskandināja jau 19. Lielās Mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju, kurā par mūža ieguldījumu tika sumināts leģendārais diriģents Tovijs Lifšics, bet par starptautiskiem sasniegumiem VAK "Latvija" un diriģents Māris Sirmais. Koris sniedza atraktīvu un pat maģisku priekšnesumu, atskaņojot Tormisa kompozīciju "Dzelzs apvārdošana".

Koris "Latvija" šobrīd ir viens no labākajiem koriem pasaulē. Tā māksliniecisko vadītāju Māri Sirmo aicina uz sadarbību arī citu valstu kori - tikko viņš strādājis ar Nīderlandes, Lietuvas un Spānijas koriem, bet atzīst, ka viņam vislabāk tomēr patīk strādāt paša mājās, kur valda ļoti īpaša mūzikas izjūta.

Mīlestību Latvijai kā īpašai mūzikas zemei apliecināja arī citi Lielās Mūzikas balvas laureāti - viņu vidū par gada debiju suminātā vijolniece Paula Šūmane (attēlā). Paula Šūmane ir 13 starptautisku konkursu laureāte, patlaban studē maģistrantūrā Grācas Mākslu universitātē.

Kopumā balvas pasniegšanas ceremonija bija īsta mūsu spožo mūziķu parāde, ka tas ir mūsu lepnums atzina arī ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Valsts amatpersonas vārdos gan cildina mūsu mūziķus, bet tikmēr radikāli samazinātā finansējuma dēļ arvien apdraudētāka kļūst mūsu mūzikas izglītības sistēma, kas ir pamatbāze visai Latvijas mūzikas attīstībai, pārdomās dalās diriģents Māris Sirmais. Kopumā šogad Lielajā Mūzikas balvā tika sumināti 9 laureāti.

Foto: E.Pālens / LETA

Baiba Kušķe Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:47 | 2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.