Francijas prezidents sola uz pusi samazināt imigrantu skaitu valstī

Francijā ir pārāk daudz ārzemnieku, un viņu integrēšana sabiedrībā notiek arvien grūtāk, tā televīzijas debatēs pirms pavasarī gaidāmajām vēlēšanām paziņojis Francijas prezidents Nikolā Sarkozī. Francijas līderis solījis, ka, ja tiks ievēlēts atkārtoti, samazinās imigrantu skaitu uz pusi. Sarkozī jau iepriekš savas prezidentūras laikā izcēlies ar asiem izteikumiem par imigrāciju un izpelnījies arī starptautisku kritiku.

Tuvojoties aprīļa nogalē gaidāmajām Francijas prezidenta vēlēšanām, iespējamo kandidātu retorika kļūst arvien skaļāka. Francijas prezidents Nikolā Sarkozī televīzijas debatēs nācis klajā ar paziņojumu, ka imigrācijas politiku valstī vajadzētu kontrolēt stingrāk un jau šobrīd Francijā ir pārāk daudz ārzemnieku. Iebraucēju integrēšanas centieni tūlīt piedzīvos sakāvi, sacījis Sarkozī, piebilstot, ka ir nolēmis samazināt pabalstu apjomu tiem imigrantiem, kas valstī dzīvo jau desmit gadu.

"Es uzskatu, ka piecos gados, lai pārveidotu integrācijas procesu, mums uzņemto cilvēku skaits ir jādala uz divi, tas ir, tam būtu jāsamazinās no 180 000 imigrantiem gadā uz 100 000."

Francijas prezidents, kurš pats ir ungāru imigranta dēls, jau līdz šim ir pazīstams ar kritiskiem izteikumiem pret iebraucējiem, savulaik jaunos imigrantus, kas Parīzes piepilsētās bija sarīkojuši grautiņos, nosaucot par padibenēm. Arī Eiropas Savienība savulaik raidījusi pārmetumus Francijas līdera virzienā par romu izraidīšanu no valsts. Taču Sarkozī pozīcija allaž tikusi uztverta divējādi - daļai sabiedrības to nosodot, bet daļai - aktīvi atbalstot. Tikmēr analītiķi uzsver, ka Francijas galva ar šādiem paziņojumiem cenšas pievilināt konkurentu balsis, un īpaši prezidenta amata kandidātes radikālās Nacionālās frontes vadītājas Marīnas Lepēnas atbalstītājus.

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta būs gaidāma 22. aprīlī , un šobrīd jaunākie aptauju dati joprojām rāda, ka Sarkozī izredzes krietni apsteidz franču sociālistu līderis Fransuā Olands, pašreizējo prezidentu atstājot otrajā vietā. Vēlēšanu otrā kārta gaidāma pēc divām nedēļām, maija sākumā.

Jāatgādina, ka arī iepriekšējās vēlēšanās Sarkozī sīvākie konkurenti bija sociālisti un tolaik Fransuā Olanda dzīves biedre Segolēna Rojāla, ko Sarkozī tomēr izdevās apsteigt.

Ina Strazdiņa Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:01 | 2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.