Straupes sieviešu klubiņš "Dzirkstelīte" izrauj no ikdienības

Nebeidzamu darbu ritms - kūts, ģimenes aprūpēšana, vasarās dārzs - tāda lielākoties ir lauku sievietes ikdiena. Bet Straupes sieviešu klubs "Dzirkstelīte" savā darbībā apliecina, ka var citādi. Arī lauku sieviete var izrauties no ikdienas rutīnas - mācīties gleznot, pērļot, doties uz baseinu, piedalīties novada sabiedriskajā dzīvē.

Sieviešu kluba "Dzirkstelīte" vadītājai Antrai Mārtiņjēkabai ikdiena ir tāda pati, kā daudzām lauku sievietēm, jo kūtī ir ap 30 slaucamu govju un citi lopiņi, kas prasa aprūpi. Bet tagad viņa jau vairākus gadus mudina sava novada sievas izrauties no pierastības. Kluba nodarbībās sievas tiekas ik nedēļu - apgūst jaunas prasmes pērļošanā, gleznošanā, tapošanā. Pagājušajā vasarā Straupē rīkota arī lauku sieviešu nometne. Un kur nu vēl piedalīšanās dažādos novada sabiedriskajos un kultūras pasākumos! Taujāta, ko tad vīri saka par tādām aktivitātēm, Antra tikai atsmej, ka sievietei jābūt gudrai. Kopā ar Antru dodamies uz tautas namu, kur jau sapulcējušās pārējās kluba dalībnieces. Tobrīd viņas sastopu nevis pie kāda no rokdarbiem, bet gan remontējot klubam pašvaldības atvēlēto telpu. Un tad jau varu skatīt gluži vai izstādi - tiek izliktas gleznas, izgatavotās rotas, kas savā daudzveidībā un greznumā varētu sacensties ar prasmīgu juvelieru veikumu.

Uz brīdi sieviešu kluba nodarbībā ielūkojas arī Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, viņš ar vīrieša skatu vērtē sava novada sieviešu darbošanos. Bet Straupes sieviešu klubam jau atkal jaunas ieceres, ko vēl apgūt. Kad būs izremontētas kluba telpas, mācīsies aušanu un mašīnadīšanu - jaunas prasmes, ko apgūt, vienmēr vēl varot atrast.

Foto no pargaujasnovads.lv

Gunta Matisone Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    3:37 | 2012.03.08.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.