Uz labdarības koncertu „Dziesmas bez vārdiem” aicina Raimonds Pauls

22. martā Mūzikas akadēmijā uz labdarības koncertu aicina maestro Raimonds Pauls. Koncerta mērķis ir vākt līdzekļus studiju procesam piemērotu ērģeļu būvei. Ar to Pauls turpina dot savu ieguldījumu augstvērtīgu mūzikas instrumentu nodrošināšanā. Kā zināms, aizvadītā gada nogalē Latvijas Radio rīcībā viņš nodeva jaunu „Steinway” flīģeli, kas tagad jau regulāri tiek nodarbināts koncertos.

Latvijas lepnums ir izcilās Rīgas Doma ērģeles. Daudziem mūziķiem tās vienmēr bijis kā magnēts un īpašs stimuls mācīties ērģeļspēli. Taču, lai sēstos pie šī varenā instrumenta, ērģeļu spēlēšanas prasme ir spēle vispirms ir jāapgūst Mūzikas akadēmijā. Šobrīd process ir apgrūtināts, jo augstskolā esošie trīs mācību instrumenti ir pamatīgi nolietoti. Viens no tiem būvēts pirms 80 gadiem un vispār atzīts par neremontējamu un nododamu muzejam.

Lai arī turpmāk spētu sagatavot prasmīgus pašmāju ērģelniekus, Mūzikas akadēmija sākusi īstenot ideju par jaunu ērģeļu izbūvi. Kā pirmais ļoti reālais stimuls tam bijis ziedojums no Vācijas, stāsta Mūzikas akadēmijas Ērģeļu klases vadītāja Vita Kalnciema. Minēto pamatu veido vairāk nekā 40 000 latu, bet jaunu ērģeļu izbūves kopējās izmaksas ir vairāk nekā 100 000 latu.

Savu artavu mērķa īstenošanā nolēmis ziedot arī Raimonds Pauls, kurš Mūzikas akadēmijā rīkos labdarības koncertu. Viņš stāsta, ka ideja radusies visai spontāni, kad viņam, kādā reizē viesojoties Mūzikas akadēmijā, uzjundījušas nostalģiskas atmiņas. Hermaņa Brauna klavieru klasi Raimonds Pauls absolvējis 1958. gadā, studiju ietvaros divus gadus pie profesora Nikolaja Vanadziņa viņš apguvis arī ērģeļu spēli, kas devis labu bagāžu arī viņam kā pianistam.

Uz labdarības koncertu „Dziesmas bez vārdiem” Raimonds Pauls aicina 22. martā Mūzikas akadēmijā. Koncertā skanēs Paula komponētā teātra un kino mūzika, ko kopā ar maestro atskaņos džeza mūziķi Māris Briežkalns un Andris Grunte, kā arī dziedātājas Kristīne Tkačuka, Ieva Katkovska un Iluta Valtere.

Baiba Kušķe Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    4:00 | 2012.03.09.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.09. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.