Atcelts pirmās instances spriedums par "Palink" maksātnespēju

Augstākās tiesas Senāts šodien atcēlis pirmās instances spriedumu par lielveikalu ķēdes "IKI" un "Cento" apsaimniekotāja operatora "Palink" maksātnespējas procesa sākšanu. Tas gan nenozīmē, ka lieta ir izbeigta, jo Kurzemes rajona tiesai maksātnespējas pieteikums būs jāskata atkārtoti. "Palink" par lēmumu pauž gandarījumu, savukārt, maksātnespējas pieteikuma iesniedzēja Sergeja Guščina pārstāvji spriedumu nekomentē. Pirms Senāta sēdes pie Augstākās tiesas nama šodien pulcējās vairāki desmiti piketētāju, kas iebilda pret "Palink" maksātnespējas atcelšanu.

Lēmumu par "Palink" maksātnespējas procesu 5. janvārī pieņēma Kurzemes rajona tiesa, pamatojoties uz privātpersonas Sergeja Guščina pieteikuma, kurā viņš norāda uz cesijas ceļā no būvniecības uzņēmuma "Landekss" iegūtu 30 000 eiro "Palink" parādu. Protestu pret šādu spriedumu iesniedza ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Arvīds Kalniņš. Viņa lūgums šodien tika apmierināts.

Nedz Maksātnespējas procesa pieteicēja privātpersonas Sergeja Guščina advokāts Viesturs Zauls, nedz maksātnespējas procesa administratore Gundega Rozmisa spriedumu komentēt nevēlējās. Daudz runīgāki bija "Palink" pārstāvji. Uzņēmuma rīkotājdirektore Dace Zunde norādīja, ka jau no paša sākuma ticējusi, ka pirmās instances lēmums bijis nepamatots. Uzņēmums arī ir gatavs arī tālākajai tiesvedībai. "Palink" advokāts Lauris Liepa, stāsta, ka spriedums ietekmēs turpmāko "Palink" darbu.

Tiesas procesam līdzi sekoja līdzi arī maksātnespējas procesa administratoru asociācijas padomes priekšsēdētājs Ilmārs Krūms, kurš uzsver, ka spriedums ir svarīgs precedents šādām lietām nākotnē.

Pirms Augstākās tiesas Senāta sēdes pie tiesas nama šodien pulcējās vairāki desmiti piketētāju, kas iebilda pret "Palink" maksātnespējas atcelšanu. Pasākuma laikā tika izspēlēta improvizēta sprieduma pasludināšana. Protestu organizēja biedrība Antiglobālisti", Apvienotā daudznozaru arodbiedrība, biedrība "Gustava Celmiņa centrs", kas uzskata, ka aiz "Palink" maksātnespējas atcelšanas stāv Eiropas Komisija un Rietumvalstu vēstnieki, kas aizstāv savus uzņēmumus, ignorējot Latvijas uzņēmumu intereses.

Foto no ogrenet.lv

Jānis Zariņš Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    4:05 | 2012.03.07.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.