Atkal diskutē par gaļas sagatavošanu pēc "halal" metodes

Staigājot no durvīm pie durvīm norādītajā adresē, neizdodas atrast nevienu darbinieku, kas vairāk varētu pastāstīt par lopu kaušanas tradīcijām pēc "halal" metodes. Sētā vien brauc kāds krāvējs, jo tieši blakus atrodas arī transporta uzņēmums.

Jaunais vīrietis Pēteris par dīrātāju kautuvē, kuras īpašnieks pašlaik ir SIA "Biomeat", strādā jau četrus gadus. Lai iegūtu šo darbu, viņš pirms tam izgājis apmācību, un stāsta, ka kautuvē strādā lielākoties visi no Zasas ciema. Par "halal" lopu kaušanas metodi viņš neko daudz nezina. Arī tuvējā veikalā var nopirkt jau gatavus gaļas izstrādājumus, kas veidoti tieši no "halal" gaļas. Pārdevējas skaidro, ka gaļa ir tīrāka, un pēc tās ir pieprasījums. Citās dienās šeit iespējams nopirkt arī svaigu gaļu, kas tiek vesta no Jēkabpils. Ciemata iedzīvotāji visi zina, ka kautuve atrodas tuvumā un zina arī, kādas tradīcijas šeit izmantotas. Zasas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Krūmiņš par notiekošo kautuvē nav saņēmis nekādas sūdzības un to vērtē atzinīgi, jo iedzīvotājiem ir darbs un valstij nodokļi.

2009. gada septembrī Saeima steidzamība kārtā pieņēmuma grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas atļāva Latvijā nodarboties ar "halal" gaļas ražošanu. To pavadīja aktīvas debates. Par to visaktīvāk iestājās Andris Kāposts no Zaļo un Zemnieku savienības, tautas partijas deputāts Vents Armands Krauklis, kā arī Dzintars Zaķis no "Jaunā laika". Tomēr pret bija gan deputātes Ilma Čepāne un Anna Seile no Pilsoniskās savienības, gan ZZS deputāts Ingmārs Līdaka. Galvenie iebildumi: steidzamība, neētiska rīcība, arī neatbilstošas tradīcijas.

Steidzamības kārtā likumi tomēr tika grozīti un atļauts nodarboties ar lopu kaušanu, kas atbilst gan musulmaņu, gan ebreju tradīcijām. Pēc gada bija vēl viens mēģinājums likumu atkal izmainīt, tomēr tas neizdevās. Tagad pēc trīsarpus gadiem tas notiek atkal. Šoreiz mērķis ir aizliegt "halal" kaušanas metodi, kas tiek saukta par neētisku. Dzīvnieku draugu fonds vadītāja Solvita Vība skaidro, ka jau tolaik tika dots atzinums, ka šāda metode nav humānākā metode, kā nogalināt dzīvniekus.

Bizness, kas sākotnēji solīja lielus ieguvums valsts attīstībā, nav nesis solītos augļus. Saimniecības "Viesuļi" telpās uzņēmumi mainījušies vairākas reizes. Jēkabpils pagastā esošais "Biomeat" pašlaik īrē telpas no maksātnespēju pieteikušā uzņēmuma, kas tur darbojies pirms tam. Bet Kuldīgā izveidotais uzņēmums arī nav spējis sevi atpelnīt. Idejas sākotnējais aizstāvis Normunds Teicāns skaidro, Latvijā trūkst kaujamo lopu, un arī nelabvēlīgie lielveikalu nosacījumi panākuši to, ka uzņēmējdarbība, līdzīgi kā citur Latvijā, nav spējusi pilnvērtīgi attīstīties. Teicāns gan uzskata, ka tam ir nākotne, jau tagad kautuve Jēkabpilī varētu sagatavot 2000 lopu mēnesī, kā arī sākotnēji tika solīts Saeimai, tomēr pie esošiem resursiem, kad dzīvniekus nevar iegādāties, tā var iepirkt tikai 500. Šīs gaļas derīguma termiņš ir 21 dienas, jo kaušanas procesā tiek notecinātas asinis. Gada laikā Latvijas tirgū nonācis vien nedaudz vairāk kā 2% no kopējās gaļas, kas šādi sagatavota. Pārējā eksportēta uz Zviedriju, Somiju un tagad arī Dāniju. Trīs gadu laikā iegūts teju 3000 tonnas gaļas un 800 tonnas balskusproduktu. Bet Rīgas pilsētas musulmaņu draudze iepērk gaļu gan Purvciema tirgū gan arī Cēsīs no zemniekiem. Kā skaidro Rīgas pilsētas Musulmaņu draudzes padomes priekšsēdētāja Rufija Šerineva, par kautuvi, kur lopi tiek kauti pēc visām tradīcijām, nav bijis ne jausmas, tāpat kā par to, ka šādi nogalināt lopus ir bijis aizliegts.

Lai gaļa skaitītos "halal" tradīcijās sagatavota, dzīvnieku kauj musulmanis. Musulmaņu skaidrojumā norādīts: dzīvnieku padzirda un, nazi nerādot, pēkšņi un strauji tam pārgriež rīkli - jūga vēnas, miega artērijas, elpvadu un barības vadu. Nazim jābūt tīram un asam kā skalpelim, griezienu vajag veikt ātri un precīzi. Tā kā pārgrieztajās miega artērijās ir liels asinsspiediens, dzīvnieks uzreiz noģībst no asiņu zuduma smadzenēs.

Anna Platpīre Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    12:39 | 2012.03.08.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.07. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.