ZM: Krievijas aizliegums dzīvo cūku importam no Latvijas nav pamatots

Latvijas Zemkopības ministrija vērsusies Eiropas Komisijā ar aicinājumu nekavējoties darīt visu, lai netiktu ieviests cūku importa aizliegums Krievijā no Latvijas, jo tas nav pamatots un būtiski skars Latvijas eksportētājus, tā šorīt intervijā Latvijas Radio uzsvēra ministrijas valsts sekretāra vietniece Rigonda Lerhe un SIA "Ulbroka" vadītājs Aivars Kokts (attēlā).

Latvijai nav eksporta pārkāpumu, uz ko norāda Krievija. Lerhe pieļāva, ka šo problēmu varētu risināt arī Pasaules tirdzniecības organizācijas ietvaros, jo Krievija ir šīs organizācijas biedrs.

Kā ziņots, infekciozā Šmalenbergas vīrusa izplatības dēļ Krievija no 20.marta apturēs dzīvu liellopu, aitu, kazu un cūku importu no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Latvijā aizliegums attiecas uz 22 cūku fermām, Lietuvā - 35, Igaunijā - 43, Vācijā - 509, tāpat arī Polijas un citu ES valstu fermām. Liellopus, aitas un kazas Latvijas lauksaimnieki uz Krieviju neeksportē.

Saskaņā ar ZM informāciju, dzīvās cūkas ir ceturtais nozīmīgākais Latvijas eksporta produkts uz Krieviju. Kopumā 2011.gadā Latvija uz Krieviju eksportēja 16 300 tonnas dzīvo cūku 14 miljonu latu vērtībā.

Foto: J.Cinkus/LR

Intervē Toms Bricis Atskaņot Windows Media Video Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    16:10 | 2012.03.08.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.