Lielāks sieviešu skaits vadošos amatos sekmē uzņēmumu darbu

Būs nepieciešami 40 gadi, lai Eiropas Savienības uzņēmumu vadībā būtu pienācīgs skaits sieviešu. Šādi secināts jaunākajā Eiropas Komisijas pētījumā par sieviešu nodarbinātību biznesa struktūrās. Lai arī minimāls, tomēr pēdējos gados progress ir bijis vērojams. Eiropas Komisijas pētījumā Latvija ir viena no tām valstīm, kurā ir salīdzinoši liels sieviešu skaits uzņēmumu valdēs.

Lēnām, tomēr Eiropas Savienības valstis aizvien vairāk sāk novērtēt tos ieguvumus, kurus nes sieviešu klātbūtne uzņēmumu valdēs un lēmumu pieņemšanas procesā, secināts Eiropas Komisija jaunākajā pētījumā. Šobrīd no septiņiem valdes locekļiem Eiropas Savienības uzņēmumos vismaz viena ir sieviete un tas, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, tas esot zināms sasniegums. Vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis, proti, Beļģija, Francija, Itālija, Nīderlande un Spānija, ir pieņēmušas tiesību aktus, kas ievieš dzimumu kvotas uzņēmumu valdēs, nosakot, ka sieviešu un vīriešu skaitā ir jābūt līdzsvaram. Bet dažas valstis - Dānija, Somija, Grieķija, Austrija un Slovēnija - jau ir pieņēmušas noteikumus par dzimumu līdzsvaru valstij piederošu uzņēmumu valdēs.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece un Eiropas tieslietu komisāre Viviāna Redinga norāda, ka nav liela kvotu atbalstītāja, taču pētījumi apstiprina, ka lielai sabiedrības daļai tas šķiet svarīgi un dzīvē arī strādā: "Ja sievietēm ir līdzvērtīgas prasmes, tad nav iemeslu un argumentu, lai viņas nebūtu uzņēmuma valdē. Ir absolūti nepieņemami, ka sievietēm nav ļauts attīstīties tikai tādēļ, ka viņas ir sievietes. 75 procenti eiropiešu domā, - ja citādi nav iespējams, tad ir jānosaka kvotas sieviešu darba vietām uzņēmumu valdēs. Es biju ļoti izbrīnīta par to, jo man nebija ienācis prātā, ka sabiedrība varētu būt tik ļoti ieinteresēta šajā jautājumā."

Pētījumi liecina, ka valstu starpā arī pastāv lielas atšķirības- ja, piemēram, Somijas lielāko uzņēmumu valdēs 27% ir sievietes, tad Maltā tie ir tikai 3% un Kiprā - 4%. Latvija ir starp tām valstīm, kurās ir salīdzinoši liels sieviešu skaits uzņēmumu valdēs - ap 26 procentiem.

Arvien vairāk pierādījumu liecina par būtiskiem saimnieciskiem ieguvumiem, kādi ir tad, ja lēmumus uzņēmumā pieņem gan sievietes, gan vīrieši. Lielāks sieviešu skaits vadošos amatos varot sekmēt arī produktīvāku un inovatīvāku darba vidi un uzlabot uzņēmuma vispārējo sniegumu. Tomēr statistika rāda, ka ap 60% universitāšu beidzēju ir sievietes, bet tikai dažas no viņām nonāk uzņēmumu vadošajos amatos.

Ina Strazdiņa Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:22 | 2012.03.08.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.