Bizness īsumā, 8. marts

Latvijas lielākajai būvniecības kompānijai "Skonto būve" pērn izdevies palielināt savu peļņu par piektdaļu, kopā nopelnot vairāk nekā 3 miljonus latu. Ieņēmumi "Skonto būvei" sasnieguši teju 80 miljonus, kas ir kāpums par 7 procentiem. Pie pērnā gada lielākajiem objektiem "Skonto būvē" min ar Dienvidu tiltu un Latvijas Nacionālo bibliotēku saistītos darbus, kā arī piecu divpadsmit stāvu dzīvojamo māju projektēšana un būvniecība Ulbrokas ielā.

Restorāns "Bergs" atzīts par 21. labāko restorānu Eiropā. Restorānus novērtē to apmeklētāji, kuri pievieno atsauksmes par saņemto apkalpošanu internetā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo reitingu, "Bergs" uzlabojis savu sniegumu par 19 pozīcijām. Galvenie vērtējuma kritēriji ir ēdiena kvalitāte, pavāru prasmes, radošums un apkalpošanas kvalitāte.

Baltijas biržās vakar vislielāko akciju cenu kāpumu piedzīvojusi Lietuvas trikotāžas ražotne "Utenos Trikotažas", kuras akciju cenas pieaugušas par 25 procentiem. Otrajā vietā palikusi Igaunijas nekustamo īpašumu kompānija "Trigon Property Development", kamēr Latvijas "Olainfarm" ierindojusies trešajā vietā ar nepilnu trīs ar pus procentu lielu akciju cenas kāpumu. Savukārt pirktāko uzņēmumu akciju pirmais trijnieks vakar aizritējis Lietuvas uzņēmumu zīmē. 178 tūkstošus eiro piesaistījušas Lietuvas energokompānijas "Lesto" akcijas, 118 tūkstošus eiro nekustamo īpašumu kompānijas "Invalda", kamēr apģērbu tirgotājs "Apranga", ar 117 tūkstošu eiro lielu akciju apgrozījumu, palicis trešajā vietā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera kopā ar eksporta konsultāciju uzņēmumu „Getaway Baltic” un „DNB banku” šodien rīkos diskusiju par eksportspējīga zīmola radīšanu. Kvalitatīvam zīmolam ir ļoti liela nozīme, strādājot ārējos tirgos. Savu padomu sniegs reklāmas aģentūra „DDB Latvia”, kā arī apakšveļas un korsešu ražotājs „New Rosme”, kura zīmolu pazīst vairāk nekā 20 valstīs.

Puķu pircēji aizvien vairāk sāk izvēlēties puķes podiņos, tā atzinuši Jēkabpils dārzniecības „Sedumi” vadītāji. Pieprasījums pēc ziedošām vasaras puķēm, nokareniem balkonaugiem un citām puķēm pēdējo gadu laikā pieaudzis par 50 procentiem. Jau ziņojām, ka „Sedumi” iecerējuši paplašināt savu siltumnīcu skaitu, ieguldot vairāk nekā miljonu latu, lai kļūtu par valstī lielāko vietējo puķu audzētāju.

Alkohola ražotājs „Liviko” pagājušajā gadā spējis strādāt ar peļņu pretstatā zaudējumiem 2010.-jā gadā. Nopelnīti 106 tūkstoši latu. Savukārt „Liviko” ieņēmumi pieauguši par 11 procentiem, pārsniedzot 18 miljonus. Alkoholisko dzērienu tirgū, „Liviko” ražotā produkcija aizņem 6 procentus visa tirgus, bet importēto dzērienu segmentā 15 procentus.

Somijas enerģētikas kompānija "Fortum" vēlas ieguldīt 20 miljonus eiro jaunas tehnoloģijas komercializācijā. Investīcijas paredzētas pirolīzes eļļas rūpnīcas celtniecībai, kas būtu savienota ar koģenerācijas staciju. No kokmateriālu biomasas un mežistrādes atlikumiem var iegūt eļļu, ar kuru saistās nākotnes degvielas cerības. Aizstājot mazutu ar pirolīzes eļļu tiek panākta labvēlīgāka kurināmā ietekme uz vidi. Izmantojot pirolīzes eļļu, siltumnīcas efektu rosinošos izmešus var samazināt pat par 70 procentiem. Jaunā kurināmā izpētes projektam palīdzību sniegusi arī Somijas valdība, piešķirot 8 miljonus eiro.

Meksikāņu magnāts Karloss Slims jau trešo gadu pēc kārtas „Forbes” aptaujā atzīts par pasaules turīgāko cilvēku. 72 gadus vecā uzņēmēja biznesa vērtība tiek lēsta ap 69 miljardiem ASV dolāru. Otrajā vietā ierindots „Microsoft” dibinātājs Bils Geitss ar 60 miljardiem, bet trešajā vietā palicis investors Vorens Bafets ar 44 miljardiem ASV dolāru.

2012.03.08.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.08. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.